Provident Financial mění jednoho z ředitelů, akcie firmy prudce vzrostly | E15.cz

Provident Financial mění jednoho z ředitelů, akcie firmy prudce vzrostly

Provident Financial mění jednoho z ředitelů, akcie firmy prudce vzrostly
Sídlo britského Provident financial group
• 
ZDROJ: e15

ČTK

Problémová britská společnost Provident Financial, která tento týden přišla o téměř 60 procent tržní hodnoty, oznámila výměnu na postu ředitele sekce drobných půjček. Akcie firmy na zprávu zareagovaly růstem o zhruba 20 procent. 

Provident Financial v úterý podruhé za poslední dva měsíce zhoršil výhled, zrušil výplatu dividend a její ředitel Peter Crook rezignoval. Akcie firmy v reakci odepsaly 75 procent hodnoty.

Firma se zaměřuje na poskytování půjček méně bonitním klientům, kteří nesplňují kritéria standardních bank. Podnik se snaží restrukturalizovat právě sekci drobných půjček, v níž si místo najatých agentů buduje vlastní personální základnu. Nedaří se jí to však tak rychle, jak by chtěla.

Zemětřesení v Providentu. Společnosti se nedaří, akcie se propadly o 75 procent

Nová ředitelka Manjit Wolstenholmeová se proto rozhodla nahradit ředitele sekce Andyho Parkinsona bývalým šéfem divize spotřebitelských úvěrů Chrisem Gillespiem, který z firmy odešel v roce 2013. Jeho úkolem podle vyjádření podniku bude "znovu vybudovat vztahy se zákazníky, zvýšit výběr dlužných částek na standardní úroveň a celkově stabilizovat provoz".

Zatímco loni se společnosti dařilo vymáhat 90 procent dluhů, nyní je to pouhých 57 procent. Z tohoto důvodu firma letos očekává ztrátu 80 milionů až 120 milionů liber (2,3 miliardy až 3,4 miliardy korun).

Ruská Sberbank i přes sankce vykázala rekordní zisk

Navíc v úterý vyšlo najevo, že divizi Vanquis nyní kvůli jednomu z produktů vyšetřuje finanční úřad. Společnost Provident proto jeho prodej až do ukončení šetření pozastavila.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!