Provident Financial mění jednoho z ředitelů, akcie firmy prudce vzrostly | E15.cz

Provident Financial mění jednoho z ředitelů, akcie firmy prudce vzrostly

Sídlo britského Provident financial group
Sídlo britského Provident financial group
• 
ZDROJ: e15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Problémová britská společnost Provident Financial, která tento týden přišla o téměř 60 procent tržní hodnoty, oznámila výměnu na postu ředitele sekce drobných půjček. Akcie firmy na zprávu zareagovaly růstem o zhruba 20 procent. 

Provident Financial v úterý podruhé za poslední dva měsíce zhoršil výhled, zrušil výplatu dividend a její ředitel Peter Crook rezignoval. Akcie firmy v reakci odepsaly 75 procent hodnoty.

Firma se zaměřuje na poskytování půjček méně bonitním klientům, kteří nesplňují kritéria standardních bank. Podnik se snaží restrukturalizovat právě sekci drobných půjček, v níž si místo najatých agentů buduje vlastní personální základnu. Nedaří se jí to však tak rychle, jak by chtěla.

Nová ředitelka Manjit Wolstenholmeová se proto rozhodla nahradit ředitele sekce Andyho Parkinsona bývalým šéfem divize spotřebitelských úvěrů Chrisem Gillespiem, který z firmy odešel v roce 2013. Jeho úkolem podle vyjádření podniku bude "znovu vybudovat vztahy se zákazníky, zvýšit výběr dlužných částek na standardní úroveň a celkově stabilizovat provoz".

Zatímco loni se společnosti dařilo vymáhat 90 procent dluhů, nyní je to pouhých 57 procent. Z tohoto důvodu firma letos očekává ztrátu 80 milionů až 120 milionů liber (2,3 miliardy až 3,4 miliardy korun).

Navíc v úterý vyšlo najevo, že divizi Vanquis nyní kvůli jednomu z produktů vyšetřuje finanční úřad. Společnost Provident proto jeho prodej až do ukončení šetření pozastavila.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah