Raiffeisenbank v Česku zvýšila zisk skoro o čtvrtinu, vydělala dvě miliardy | E15.cz

Raiffeisenbank v Česku zvýšila zisk skoro o čtvrtinu, vydělala dvě miliardy

Pražské sídlo Raiffeisenbank
Pražské sídlo Raiffeisenbank
• 
ZDROJ: Euro Tomas Novak

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
České Raiffeisenbank, která je pátou největší domácí bankou, stoupl za tři čtvrtletí roku čistý zisk meziročně o 22 procent na 1,96 miliardy korun. Aktiva banky vzrostla o 18 procent na 245 miliard korun.

„Čistý zisk banky pozitivně ovlivnila důsledně dodržovaná nákladová disciplína, nižší tvorba opravných položek a na příjmové straně pak především vyšší čisté úrokové výnosy a vyšší výnosy z obchodování na finančních trzích,“ komentoval výsledky generální ředitel banky Igor Vida.

Čisté úrokové výnosy meziročně vzrostly o 4,8 procenta na 4,6 miliardy korun. Čisté příjmy z poplatků klesly o 7,4 procenta na 1,38 miliardy korun. Ostatní výnosy banky, které zahrnují především výnosy z operací na finančních trzích, vzrostly o 13,2 procenta na 939 milionů korun.

Úvěry za 186 miliard

Objem poskytnutých úvěrů se meziročně zvýšil o 12,2 procenta na 186 miliard korun. Rostlo financování domácností i firem. Objem přijatých vkladů se meziročně zvýšil o 8,6 procenta na 169 miliard korun.

Provozní náklady meziročně klesly o 2,9 procenta na 3,8 miliardy Kč, především v důsledku úsporných opatření přijatých v minulých letech. Kapitálová přiměřenost činila 15,63 procenta proti 13,6 procenta ke konci září minulého roku.

Z konkurenčních peněžních ústavů zveřejnila výsledky Komerční banka, které koncem září stoupl čistý zisk meziročně o 2,4 procenta na 9,9 miliardy korun. České spořitelně klesl čistý zisk o necelé procento na 11,1 miliardy. Raiffeisenbank poskytuje v ČR bankovní služby od roku 1993. Majoritním akcionářem je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah