Šéf Erste chválí českou ekonomiku | E15.cz

Šéf Erste chválí českou ekonomiku

šéf Erste Group Andreas Treichl
šéf Erste Group Andreas Treichl
• 
ZDROJ: reuters

nos, ČTK

Ekonomická situace regionu včetně České republiky se v druhé půlce letošního roku zlepší, nastane oživení. Uvedl šéf Erste Group, která ovládá Českou spořitelnu, Andreas Treichl. Samotná Česká republika je podle něj ve velmi dobré situaci, má nízký dluh a její pověst mezi investory je skvělá. Stejně tak i Česká spořitelna je podle něj v excelentní kondici.

„Kdyby celá skupina Erste vypadala jako Česká spořitelna, vše by bylo v naprostém pořádku,“ dodal. Základy regionu jsou podle něj silné a finanční systém je rovněž ve velmi dobré kondici. Celkově má podle něj region v krizové situaci lepší možnosti rozvoje než země západní Evropy.

Výjimkou je v regionu Maďarsko, které se potýká s vážnými problémy. Ale podle Treichla je země schopna přilákat investory rychleji než Řecko. „Získá je zpět do roka, pokud změní politiku a dohodne se s MMF,“ uvedl šéf Erste Group. Erste Bank podle Treichla dosáhne požadované devítiprocentní hranice kapitálové přiměřenosti v polovině letošního roku.

Plány banky přitom podle něj počítají s tím, že kapitálovou přiměřenost navýší až nad tuto hranici. „Věříme, že v druhé polovině roku bude v regionu oživení, takže se snažíme kapitálovou přiměřenost zvýšit nad devět procent, abychom měli palebnou sílu pro další expanzi,“ uvedl.

Podle něj banka získává zdroje pro navýšení limitu likvidací rizikových aktiv mimo region střední a východní Evropy. Treichl rovněž uvedl, že snížení ratingu Rakouska může vést i ke snížení ratingu Erste. Dopad ale podle něj bude na banku minimální.

Autor: nos, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.