Šéfové ČEB a EGAP rezignovali | E15.cz

Šéfové ČEB a EGAP rezignovali

Karel Pleva
Karel Pleva
• 
ZDROJ: E15 Robert Zlatohlavek

Miroslav TrynerMichal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Předseda představenstva a generální ředitel Exportní garanční a pojišťovací společnost Karel Pleva a generální ředitel České exportní banky Tomáš Uvíra dnes podle informací E15.cz rezignovali na své posty.

Na svém odchodu se oba ředitelé dohodli s ministrem financí Miroslavem Kalouskem. „Tuto informaci nemám a ministerstvo financí ji nebude nijak komentovat,“ řekl na dotaz k rezignaci Plevy a Uvíry Jakub Haas z tiskového oddělení MF. Jak dodal, nemůže věc ověřit ani u ministra financí Miroslava Kalouska, protože právě probíhá mimořádně zasedání vlády.

Informaci naopak potvrdil osobně Karel Pleva: „Ano je to tak. Odcházím dohodou a po vzájemné dohodě s dozorčí radou EGAP nebudu zatím celou záležitost nijak komentovat,“ řekl na dotaz E15.cz.

Tomáš Uvíra Autor: CTK

Tomáš Uvíra

Rezignaci šéfa ČEB Uvíry potvrdila manažerka komunikace ČEB Věra Dušková: „Je to pravda. Přesné příčiny však zatím neznám. Podrobnosti sdělíme až po zasedání představenstva.“

EGAP je specializovaná státní úvěrová pojišťovna. Jako součást státní podpory exportu poskytuje vývozcům a bankám financujícím vývoz ochranu před rizikem nezaplacení z komerčních i teritoriálních důvodů.

Česká exportní banka podporuje české vývozce, aby jejich výrobky a služby obstály na světových trzích. Za patnáct let existence financovala řadu obchodních transakcí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah