Skupina Home Credit se dostala ze ztrát, loni měla čistý zisk 5,7 miliardy korun | E15.cz

Skupina Home Credit se dostala ze ztrát, loni měla čistý zisk 5,7 miliardy korun

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Skupina Home Credit loni vykázala čistý zisk 210 milionů eur (5,67 miliardy korun), v roce 2015 dosáhla ztráta 41,6 milionů eur (1,1 miliardy korun). Výrazně se na dosaženém zisku podepsalo podnikání v asijských zemí i návrat k ziskovosti v Rusku. Firma je součástí skupiny PPF a poskytuje spotřebitelské úvěry ve střední a východní Evropě, Asii a USA.

"K vynikajícímu výsledku přispěly všechny firmy ze skupiny Home Credit. Byla to nejen Čína, ale také Vietnam nebo Rusko a Kazachstán. Na trzích, kde jsou operace Home Creditu ještě v investiční fázi, jako Indie, Indonésie či Filipíny, jsme na velmi slibné cestě k ziskovosti," uvedl generální ředitel Home Credit B.V. Jiří Šmejc.

Skupina poskytla svým klientům v uplynulém roce nové úvěry v hodnotě 11,5 miliardy eur, meziročně o 76 procent víc. Asie se na tomto růstu podílí 69 procenty, tedy osmi miliardami eur. Podle jednotlivých zemí byla tahounem růstu Čína následována Vietnamem.

V Indii Home Credit pokračoval v regionální expanzi a nyní je přítomen v téměř 70 městech v 15 státech. Na Filipínách expandovala firma do dalších osmi provincií a působí v 21 regionech země. V Indonésii se počet zákazníků Home Creditu blíží k jednomu milionu.

Společnost má nyní v jedenácti zemích 20,1 milionu klientů, o 60 procent více než před rokem. Home Credit, založený v roce 1997 v Česku, je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování ve střední a východní Evropě, Společenství nezávislých států a Asii.

Majoritním vlastníkem (88,6 procenta) je PPF, jedna z největších investičních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním majitelem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner. Minoritním akcionářem Home Creditu (11,4 procenta) je investiční holdingová společnost EMMA OMEGA vlastněná Šmejcem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.