V nejvyšším vedení ČSOB nastává rošáda | E15.cz

V nejvyšším vedení ČSOB nastává rošáda

Vladan Gallistl

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Po třech letech v představenstvu Československé obchodní banky míří Tomáš Kořínek do čela Českomoravské stavební spořitelny ze skupiny ČSOB. Přestup vyvolá přesuny pravomocí ve vedení ČSOB. "Nominace podléhá schválení akcionářů a ČNB," uvedla pro E15 Michaela Průchová z komunikačního oddělení ČSOB.

Kořínek má nahradit šéfa „Lišky“ Vladimíra Staňuru. Kořínka ale ještě musí schválit ČNB a zbývající akcionář Českomoravské stavební spořitelny, kterým je největší německá stavební spořitelna Bausparkasse Schwäbisch Hall. Ta vlastní 45procentní podíl v ČMSS. To by však neměl být podle informací deníku E15 problém. 

Dlouholetý šéf ČMSS Staňura končí po čtrnácti letech ve vedení lídra stavebního spoření. O jeho odchodu již spořitelna informovala. „Neopouštím bankovní sektor, od počátku nového roku budu působit v České bankovní asociaci,“ uvedl ke svému odchodu Staňura. Kořínek má v současnosti na starosti řízení rizik v Československé obchodní bance. Podle Michaely Průchové z této banky je v současnosti vypsáno výběrové řízení na pozici šéfa řízení rizik.

Kvůli odchodu hlavního risk manažera se však budou v představenstvu banky přeskupovat rovněž pravomoci jednotlivých členů vedení. Retailové bankovnictví má nově řídit Jan Sadil místo Petra Hutly, který dostane na starost právní útvar, stavební spořitelnu nebo například oblast CSR, což je společenská odpovědnost firem. Zároveň převezme od dalšího člena představenstva Jiřího Vévody oblast úvěrování. Naopak Vévoda bude mít nově na starost firmu ČSOB Asset Management. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah