V USA tento týden zkrachovala 64. banka | E15.cz

V USA tento týden zkrachovala 64. banka

USA
USA
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americké úřady uzavřely tento týden menší First National Bank of Olathe z Kansasu. Slabé ekonomické oživení i nadále tlačí na bankovní systém v zemi, zvláště na menší, komunitní banky, a od počátku roku skončilo ve Spojených státech již 64 bank. Oznámila to Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC).

Majetek First National činí zhruba 538 milionů dolarů (9,1 miliardy korun) a vklady 524 milionů dolarů. V letošním roce je to první uzavřená banka v Kansasu. FDIC dodala, že šest poboček First National převezme Enterprise Bank & Trust z Missouri.

Letošní počet zkrachovalých bank by měl být nižší než v předchozích dvou letech a protože končí převážně menší banky, budou výrazně menší i celková aktiva těchto banky. Loni skončilo 157 bank a jejich souhrnná aktiva činila asi 92 miliard dolarů. O rok dříve skončilo 140 amerických bank s celkovými aktivy asi 170 miliard dolarů.

Loni a letos mají v bankovním sektoru potíže menší regionální a místní banky. Mnohé z nich zasáhl slábnoucí hospodářský růst země a tíží je investice do problémového trhu komerčních realit. Většina z bank, které letos zkrachovaly, měla aktiva do jedné miliardy dolarů. Velké banky se z problémů dostaly díky státní pomoci rychle po hypoteční a finanční krizi let 2007-2009.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.