Vánoce na úvěr. Lidé si půjčují víc než loni | E15.cz

Vánoce na úvěr. Lidé si půjčují víc než loni

Vánoce na úvěr. Lidé si půjčují víc než loni
Nákupní centrum o Vánocích
• 
ZDROJ: Michael Tomeš, E15

ČTK

Lidé si letos před Vánocemi půjčují více peněz než loni, vyplývá to z ankety mezi tuzemskými úvěrovými společnostmi. V souvislosti s Vánocemi firmy zaznamenaly rostoucí zájem zejména o tablety, chytré telefony a herní konzole. Jinak si tradičně Češi nejvíce půjčují na ledničky či pračky.

„Meziročně pozorujeme nárůst zájmu lidí o úvěry o deset procent, zejména u internetových obchodníků,“ řekl marketingový ředitel Cofidisu Cyril Křůpala. Také společnost CreditON zaznamenala proti loňsku o desetinu vyšší zájem o půjčky. S blížícími svátky se počet žádostí o úvěr zvyšuje, doplnil regionální ředitel firmy Ondřej Šmakal.

Lidé si podle Křůpaly nejvíce půjčují na bílou techniku, následují mobilní telefony. Zajímavý je prý vzrůstající trend u sportovního vybavení. Z produktů vede telefon Samsung Galaxy 3. Šmakal dodal, že hitem jsou letos chytré telefony a herní konzole.

Profi Credit proti zbytku roku eviduje od října zhruba 30procentní růst žádostí o úvěr. Z průzkumu firmy vyplývá, že průměrná půjčka na vánoční dárky se zvýšila. Letos si lidé půjčují v průměru 7300 korun, loni to bylo o 300 korun méně. Velké oblibě se těší tablety a chytré mobilní telefony. Lidé si ale berou úvěr stále častěji i na dárkové poukazy nebo darují hotovost, podotkl marketingový ředitel Profi Creditu Ladislav Pavlík.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!