Zisk banky UBS vyskočil o více než polovinu na 1,2 miliardy franků | E15.cz

Zisk banky UBS vyskočil o více než polovinu na 1,2 miliardy franků

Kanceláře UBS v New Yorku
Kanceláře UBS v New Yorku
• 
ZDROJ: Allie_Caulfield via Wikimedia Commons (CC BY 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší švýcarské bance UBS vzrostl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 53 procent na 1,2 miliardy švýcarských franků (30,7 miliardy korun), což bylo mnohem více, než čekali analytici. Výsledky podpořila hlavně divize správy majetku bohatých klientů. Banka zveřejnila své výsledky hospodaření o den dříve kvůli zavádějící zprávě z nedělního tisku.

„Kvůli transparentnosti a jako odpověď na určité nesprávné a zavádějící informace, které se staly veřejné, se UBS rozhodla zveřejnit výsledky hospodaření o den dříve,“ uvedla banka v prohlášení. Švýcarský týdenník Sonntagszeitung v neděli napsal, že čistý zisk banky stoupl meziročně o 25 procent.

Analytici dotazovaní agenturou Thomson Reuters očekávali v průměru, že zisk banky se zvýší jen o 3,2 procenta. Provozní příjmy stouply o 9,4 procenta na 7,82 miliardy CHF.

Provozní zisk v divizi správy majetku bohatých klientů se více než zdvojnásobil na 756 milionů CHF. Stejně jako u jiných švýcarských bank klienti z Evropy v poslední době stahovali ze švýcarské banky peníze a přihlašovali je u daňových úřadů doma. UBS se podařilo tento výpadek peněz pokrýt penězi od nových klientů z rozvíjejících se zemí, jako z Asie. UBS je největším správcem peněz pro bohaté klienty na světě.

Provozní zisk v divizi investičního bankovnictví se snížil o dvě procenta na 551 milionů CHF, provozní příjmy ale stouply o čtyři procenta. UBS v posledních letech svoji divizi výrazně zredukovala a její investiční banka je mnohem menší, než u konkurenčních předních světových bank.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah