Zranitelnost italských bank roste | E15.cz

Zranitelnost italských bank roste

Itálie, euro
Itálie, euro
• 
ZDROJ: profimedia.cz

nos, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Itálii podle agentury Standard & Poor's hrozí hlubší a delší recese, než původně analytici očekávali. Agentura proto snížila své hodnocení italských bank.

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti 15 italských finančních institucí. Odůvodnila to zvýšenými úvěrovými riziky Itálie a jejího bankovního systému. Podobný krok udělala S&P už v únoru, zatímco konkurenční agentura Moody's snížila minulý měsíc ratingy 13 italských bank.

Italské banky se potýkají s problémy, protože Itálie se na počátku tohoto roku vrátila do recese a úsporná opatření vlády a další reformy snižují poptávku a mají dopad na ekonomiku. Banky tak mají problémy s nárůstem objemu špatných úvěrů, trpí omezeným přístup k refinancování a slabými zisky.

„Vzhledem k tomu, že Itálie stojí před potenciální hlubší a delší recesí, než jsme původně předpokládali, domníváme se, že zranitelnost italských bank úvěrovými riziky v ekonomice narůstá,“ uvedla S&P. Agentura hodnotila celkem 32 italských finančních institucí.

Autor: nos, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.