Návrat legendy. Jaguar oživí kultovní D-Type | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Návrat legendy. Jaguar oživí kultovní D-Type

Karel Pučelík

Karel Pučelík

Jaguar vyrobí několik kusů legendárního modelu D-Type. Bude to třetí „retro“ model, který značka oživí.

Staronový Jaguar bude vypadat stejně jako vítězná auta slavné čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans v letech 1955-1957. Interiér auta bude složený ze dřeva a kůže, aerodynamická karoserie naopak z hliníku. Informoval o tom sever Automotive News.com.

Kopírovat tehdejší techniku by měly i vnitřnosti vozů. Kopii kultovního auta bude pohánět šestiválec s výkonem 250 koní. Palivovou nádrž konstruktéři umístili za zadní nápravu, jak tomu je u historického auta. Tehdejší tvůrci pod vedením Malcolma Sayera se totiž inspirovali leteckou technikou. Ani převodovka nebude moderní, ale pouze čtyřstupňová.

OBRAZEM: Levné a ošklivé. Z prvního modelu značky Subaru si utahovali i sami prodejci

Nová verze starého Jaguaru levná nebude, zákazník za ni bude muset zaplatit téměř jeden a půl milionu dolarů. I taková částka je však výrazně nižší než cena originálního kusu. Například D-Type, který vlastnil bývalý šéf Formule 1 Bernie Ecclestone, se nabízel za 12 milionů dolarů. V roce 2016 prodal aukční dům Sotheby´s další exemplář dokonce za 22 milionů dolarů.

Nynější verze je tedy mnohem dostupnější. I tak ale nebude lehké auto ve své garáži zaparkovat, protože Jaguar plánuje vyrobit pouze 25 kusů, takže zájemci si musí pospíšit. D-Type je už třetím legendárním modelem, jehož výrobu Jaguar obnovil. První byl v roce 2014 E-Type, který minulý rok následoval model XKSS.

OBRAZEM: Spartak oslaví 65 let. Auto na počest Zápotockého ale žádná lidovka nebyla
Ferrari zvýšilo zisk. Podívejte se, které  supersporty šly nejlépe na odbyt

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!