OBRAZEM: Aukce roku nabídne vozy Paula McCartneyho nebo Roda Stewarta | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

OBRAZEM: Aukce roku nabídne vozy Paula McCartneyho nebo Roda Stewarta

Štěpán Bruner

Štěpán Bruner

Jeden z vrcholů evropské aukční sezóny historických vozidel se blíží. V příštím týdnu proběhne v Londýně aukce společnosti RM Sotheby's, na níž bude nového majitele hledat 96 automobilů v odhadované hodnotě 33 milionů liber (947 milionů korun).

Jako každý rok aukce láká zájemce i na několik vozů se slavnou historií. Na prodej je například Lamborghini 400 GT z roku 1967, jehož prvním majitelem byl podle řady dokumentů světoznámý člen skupiny Beatles Paul McCartney. Odhadní cena dosahuje 25 až 300 tisíc liber.

V nabídce jsou také hned dvě Lamborghini, které v minulosti řídil neméně slavný Brit, zpěvák Rod Stewart. Model Miura, ve kterém Stewart jezdil pět let, může podle RM Sotheby's dosáhnout ceny až 1,4 milionu liber. Na prodej je i novější Lamborghini Gallardo Spyder.

Slavným vozem je i rikša, která si v roce 1982 zahrála v bondovce Chobotnička v hlavní roli s Rogerem Moorem. Ten se sice za řidítka tohoto stroje nedostal, skrz indické město Udajpur jej ale v tomto „tuk tuku“ pronásledovali jeho nepřátelé.

Veterán Ferrari znovu překonal aukční rekord, model 250 GTO se vydražil za více než miliardu

Ufo na kolech. Vzácné Ferrari 512S Modulo se prohání na veřejnosti

Nejdražší auto 2017: Aston Martin z roku 1956

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!