Porsche vstupuje do doby elektrické. Taycan má být konkurencí pro Teslu | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Porsche vstupuje do doby elektrické. Taycan má být konkurencí pro Teslu

Jiří Frydlewicz

Jiří Frydlewicz

Automobilka Porsche představila velmi očekávanou novinku. Její jméno je Taycan a jedná se o první čistě elektrické auto od této německé společnosti.

Novinka má být především konkurencí pro americkou automobilku Tesla a její modely X a S. „Taycan je zlomovým momentem pro Porche a celý automobilový průmysl, protože zvýší konkurenci v odvětví elektromobilů,“ uvedl analytik Bloomberg Intelligence Michael Dean. 

Základní model Taycanu by měl stát zhruba 150 tisíc dolarů (3,5 milionů korun), tedy zhruba stejně jako konkurence v podobě Tesly modelu S. Německý sporťák by mohl na trh navíc přijít v pravý čas. „Objemy prodejů modelů S a X se v posledních dvou čtvrtletích propadly, Tesla navíc neprožívá příliš dobré období všeobecně,“ uvedl analytik společnosti Sanford Bernstein Toni Sacconaghi.

Porsche Taycan je poháněno dvěma synchronními elektromotory. Podle automobilky Porsche vozidlo poskytuje výkon 600 koní. Zrychlení z 0 na 100 kilometrů za hodinu díky tomu zvládne pokořit za 3,5 vteřiny. Na jedno nabití pak Taycan zvládne ujet 450 kilometrů. 

Prohlédněte si fotografie nového Porsche Taycan:


Přímý přenos ze slavnostního odhalení Porsche Taycan sledujte zde >>>


Volvo od Banksyho jde do aukce, cena může jít do desítek milionů
Volkswagen si v době elektrické věří, i přes miliardové investice plánuje větší marže
Tesla u modelů S a X přidává jako marketingový tahák nabíjení zdarma

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!