Škoda prozradila název nástupce modelu Yeti. Stejně jako u Kodiaqu se inspiruje u indiánů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Škoda prozradila název nástupce modelu Yeti. Stejně jako u Kodiaqu se inspiruje u indiánů

ČTK

Nástupce Škody Yeti se bude jmenovat Karoq. Automobilka nové kompaktní SUV poprvé představí 18. května ve Stockholmu a na trh by mělo přijít v druhé polovině roku. Karoq, přicházející místo další generace Yetiho, je podle předsedy představenstva Škody Bernharda Maiera zcela nový model. Bude se vyrábět v závodě Škody v Kvasinách, stejně jako sesterský Seat Ateca.

Pro jméno auta se Škoda, stejně jako u modelu Kodiaq, opět nechala inspirovat u indiánského kmene Aleuťanů z ostrova Kodiak u jihu Aljašky.

Ti označují automobil slovem kaa'raq a ruq zase znamená šíp, který má škoda ve znaku. "Je pro nás důležité, dát našemu novému SUV silné jméno, které bude také součástí jednotného systému názvů SUV modelů Škody. Vytváříme tak mimořádnou a zapamatovatelnou identitu hodnot značky," uvedl člen představenstva společnosti pro prodeje a marketing Werner Eichhorn.

Proti Yetimu se Karoq prodloužil o 16 centimetrů na 4,38 metru, šířka je 1,84 metru, tedy o 3,5 cm více.

OBRAZEM: Připomeňte si nejslavnější poválečné náklaďáky značky Praga

Zavazadlový prostor se zvětšil o 106 litrů na 521 litrů, což je nejvíce ve třídě. Zákazníci budou moci vybírat ze tří vznětových a dvou zážehových jednotek o objemu mezi 1,0 a 2,0 litru a výkonech 115 až 190 koní, mezi kterými nebude chybět nový benzinový agregát o objemu 1,5 litru s aktivním řízením válců. Volit budou mezi manuální a automatickou převodovkou a pohonem přední nápravy nebo 4x4.

Poprvé ve svých vozech Škoda v Karoqu použila digitální přístrojový štít, který umožňuje čtyři různá grafická zobrazení přístrojů. Novinkou je také možnost ovládat vybrané funkce palubního informačního systému gesty.

Podívejte se na první záběry nového modelu:
Škoda Karoq: První oficiální jízdní záběry nového SUV

Mezi asistenčními systémy je asistent pro rozjezd do kopce, adaptivní tempomat, hlídání jízdního pruhu nebo sledování mrtvého úhlu ve zpětných zrcátkách.

Vedle Karoqu a velkého SUV Kodiaq uvedeného na trhu na začátku roku Škoda plánuje i další vozy SUV. Měl by mezi nimi být malý městský crossover, SUV kupé nebo elektromobil. Yeti Škoda nabízela od poloviny roku 2009. V roce 2013 přišla s modernizací, která model rozdělila na městskou a outdoorovou variantu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!