Zapomenuté české superauto je pořád na prodej. Za šílené peníze | e15.cz

Zapomenuté české superauto je pořád na prodej. Za šílené peníze

David Bureš - Auto.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Unikátní speedster byl postaven v jediném exempláři. Pohání ho vidlicový osmiválec původem z Chevroletu Corvette C4.

Devadesátá léta byla v českém prostředí zlatý věk superaut a sporťáků. Na jejich začátku vznikla legendární MTX Tatra V8 z pera designéra Václava Krále, na jejich konci zase AML Lanta konstruktéra Milana Láníka. Do této doby se datují také počátky značky Kaipan nabízející sporťáky ve stylu Lotusu 7. A zapomenout nesmíme ani na unikátní speedster Innotech Mysterro. Pamatujete si na něj ještě?

Historie tohoto unikátního automobilu se datuje do začátku devadesátých let, kdy se z Ameriky vrací milovník automobilů Zdeněk Mrkvica. Ten se doma setkává s designérem Václavem Králem, autorem tvarů tehdy nového superauta MTX Tatra V8, kterému zadává úkol navrhnout další takový supersport. Mrkvica vycítil šanci a odvážně se rozhodl nabídnout otevřený automobil, který by odpovídal americkému vkusu a tamějšímu podnebí Kalifornie nebo Floridy.

Král se dal do práce a výsledkem byl další nádherný automobil, pojmenovaný Innotech Mysterro podle Mrkvicovy firmy. Auto s ladně zakomponovaným zadním spoilerem, centrální koncovkou výfuku a dvěma zavazadelníky za kabinou dodnes vypadá nádherně, což už tehdy ocenili i odborníci, dílo získalo v roce 1993 Národní cenu za design, kterou mu udělilo Design centrem České republiky.

Celý článek čtěte na Auto.cz >>>

Autor: David Bureš - Auto.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější