Realitní skupina Getberg postaví u Prahy řadovky za miliardu | e15.cz

Getberg postaví řadovky za miliardu. Převzal problémový projekt jiného developera

Denisa Holajová

Denisa Holajová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
3

Stěhování části Pražanů za hranice hlavního města láká developery k akvizicím. Realitní skupina Getberg chystá výstavbu za více než miliardu korun v Řehenicích nedaleko Velkých Popovic. V rámci projektu Forest View vznikne 115 řadových domů, 35 bytů a komerční prostory.

Getberg koupil projekt od společnosti Zatri, která už v Řehenicích několik řadových domů předala majitelům. Ti se však potýkají s tím, že domy dosud nebyly kvůli chybějící infrastruktuře zkolaudovány, nemají vodovod či napojení na veřejnou kanalizaci. Nový developer slibuje, že dobudováním infrastruktury vyřeší i problém stávajících obyvatel projektu.

Developer reaguje také na rostoucí ceny bydlení a s tím související poptávku po menších bytech, u nichž zejména mladé rodiny snáze dosáhnou na hypotéku. „Ve Forest Views vznikají řadové domy ve variantách od 3+kk do 5+kk. Dispozice 3+kk je v České republice revoluční a přibližuje nás západnímu stylu bydlení oblíbenému zejména ve Velké Británii,“ říká ředitel developmentu Getbergu Kamil Dunaj. 

Zahájení výstavby řadových domů plánuje firma ještě na letošní rok, byty mají následovat v roce 2023. Developerská skupina s ruskými kořeny fungovala zprvu jako realitní kancelář.

„Během několika let jsme se stali plnohodnotným developerem se specializací na lukrativní lokality v okolí Prahy. Realitní společnost zůstává synergickou součástí našeho byznysu,“ uvedl majitel skupiny Getberg Egor Khlebnikov.

Komplexem v Řehenicích navazuje Getberg, který se orientuje na střední Čechy, na projekt East Gardens ve Strančicích u Říčan o devadesátce řadových domů a bytů. Další projekt chystá mimo jiné v Uhnošti, a to rekreační chatový areál ve skandinávském stylu. V Unhošti už firma postavila G Residenci se stovkou bytů. Část peněz na výstavbu získala v crowdfundingové kampani.

Díky vysoké poptávce po novém bydlení výrazně stoupl počet projektů realizovaných ve středočeském regionu. Vyhledávač developerských projektů Flat Zone tam nabízí 109 projektů.

Investory jsou většinou menší firmy se vztahem k regionu. Z větších stavitelů mají bytové projekty za Prahou skupina Crestyl či Skanska Reality. Tradičně tam působí společnosti Bemmet a Canaba. Pro pražské developery bývá obtížné dostat se k volným parcelám, protože například městské pozemky často kupují firmy, které mají místní kořeny a radnice s nimi dlouhodobě spolupracují, což se pak odráží i v rychlosti změn územních plánů a povolovacího řízení.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah