Invia loni prodala zájezdy za víc jak čtyři miliardy, nárůst nezabrzdila ani migrační krize | E15.cz

Invia loni prodala zájezdy za víc jak čtyři miliardy, nárůst nezabrzdila ani migrační krize

Invia loni prodala zájezdy za víc jak čtyři miliardy, nárůst nezabrzdila ani migrační krize
Šéf cestovní agentury Invia Michal Drozd
• 
ZDROJ: Michael Tomes, E15

ČTK

Cestovní agentura Invia.cz loni prodala v ČR zájezdy cestovních kanceláří v objemu 4,44 miliardy korun, což je meziročně o čtyři procenta víc. Tržby na českém trhu dosáhly 296 milionů korun a zisk stoupl o 11 procent na 80 milionů korun.

"Největší podíl na růstu prodejů představuje nárůst prodejů zájezdů," uvádí zpráva. Síť poboček franšízových partnerů Invie se loni rozrostla o deset na 130.

Invia loni založila společnost Invia International, která získala licenci na provozování cestovní kanceláře. Zaměří se také na příjezdový cestovní ruch čínských turistů.

Loňský rok byl pro subjekty v cestovním ruchu těžkým. "Imigrační krize, teroristické útoky v Evropě, na severu Afriky a v Turecku a několik pádů a únosů letadel s turisty negativně ovlivnily poptávku po zájezdech, uvádí dokument.

Cestovky čekají rekordní rok. Zájem je o exotiku a nevšední zážitky

Loni se stoprocentním vlastníkem Invie stala společnost Rockaway Travel SE, kterou podle obchodního rejstříku vlastní podnikatel Jakub Havrlant. Cestovní skupina Invia v roce 2015 prodala v ČR, Polsku, Slovensku a Maďarsku zájezdy v hodnotě téměř sedmi miliard korun.

Skupinu tvoří on-line prodejce zájezdů Invia.cz a další společnosti, mj. Invia.sk, Invia.hu, Invia services či Travelplanet.pl. Cestovní agentura přeprodává zájezdy cestovních kanceláří. Společnosti skupiny prodávají také letenky, ubytování, eurovíkendy a vstupenky na kulturní akce.

Invii letos vypověděly spolupráci dvě největší cestovní kanceláře Fischer a Exim tours. Druhá jmenovaná s ní později smlouvu opět uzavřela za nových podmínek. Mezi velké tuzemské cestovní agentury patří kromě Invie Dovolena.cz, Zajezdy.cz či eTravel.cz.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!