Invia loni prodala zájezdy za víc jak čtyři miliardy, nárůst nezabrzdila ani migrační krize | E15.cz

Invia loni prodala zájezdy za víc jak čtyři miliardy, nárůst nezabrzdila ani migrační krize

Šéf cestovní agentury Invia Michal Drozd
Šéf cestovní agentury Invia Michal Drozd
• 
ZDROJ: Michael Tomes, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Cestovní agentura Invia.cz loni prodala v ČR zájezdy cestovních kanceláří v objemu 4,44 miliardy korun, což je meziročně o čtyři procenta víc. Tržby na českém trhu dosáhly 296 milionů korun a zisk stoupl o 11 procent na 80 milionů korun.

"Největší podíl na růstu prodejů představuje nárůst prodejů zájezdů," uvádí zpráva. Síť poboček franšízových partnerů Invie se loni rozrostla o deset na 130.

Invia loni založila společnost Invia International, která získala licenci na provozování cestovní kanceláře. Zaměří se také na příjezdový cestovní ruch čínských turistů.

Loňský rok byl pro subjekty v cestovním ruchu těžkým. "Imigrační krize, teroristické útoky v Evropě, na severu Afriky a v Turecku a několik pádů a únosů letadel s turisty negativně ovlivnily poptávku po zájezdech, uvádí dokument.

Loni se stoprocentním vlastníkem Invie stala společnost Rockaway Travel SE, kterou podle obchodního rejstříku vlastní podnikatel Jakub Havrlant. Cestovní skupina Invia v roce 2015 prodala v ČR, Polsku, Slovensku a Maďarsku zájezdy v hodnotě téměř sedmi miliard korun.

Skupinu tvoří on-line prodejce zájezdů Invia.cz a další společnosti, mj. Invia.sk, Invia.hu, Invia services či Travelplanet.pl. Cestovní agentura přeprodává zájezdy cestovních kanceláří. Společnosti skupiny prodávají také letenky, ubytování, eurovíkendy a vstupenky na kulturní akce.

Invii letos vypověděly spolupráci dvě největší cestovní kanceláře Fischer a Exim tours. Druhá jmenovaná s ní později smlouvu opět uzavřela za nových podmínek. Mezi velké tuzemské cestovní agentury patří kromě Invie Dovolena.cz, Zajezdy.cz či eTravel.cz.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah