Kellnerově PPF stoupl zisk o čtvrtinu na 6,7 miliardy, pomohl růst Home Creditu | E15.cz

Kellnerově PPF stoupl zisk o čtvrtinu na 6,7 miliardy, pomohl růst Home Creditu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V prvním pololetí pokračoval růst zisku úvěrové společnosti Home Credit, která dále rozšiřuje své asijské aktivity. Počet zaměstnanců mateřské skupiny PPF tak koncem června překročil 112 tisíc lidí.

Skupině PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera stoupl v prvním pololetí čistý zisk meziročně o čtvrtinu na 6,7 miliardy korun. Celková aktiva skupiny činila zhruba 654 miliard korun, což je o 12 procent více než na konci roku. Informovala o tom PPF.

V prvním pololetí pokračoval růst zisku úvěrové společnosti Home Credit, která dále rozšiřuje své asijské aktivity. Počet zaměstnanců skupiny tak koncem června překročil 112 tisíc. "Pozitivních výsledků dosahují naše telekomunikační aktiva, kde se prokazuje správnost rozhodnutí o rozdělení na dvě společnosti. Vedle stabilních pozitivních výsledků našich bank, PPF Banky i Air Bank, jsme se soustředili i na rozvoj segmentu nemovitostí," komentovala výsledky finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková.

"Ekonomika roste a firmám se obecně velmi daří. Díky nízkým úrokovým sazbám navíc rostou marže firem mnohem rychleji, než tomu bylo před krizí. PPF není výjimkou," řekl ČTK analytik společnosti Chytrý Honza František Bostl.

Aktuálně je hospodářský cyklus na pomyslném vrcholu. Předpokládám proto, že následující strategie PPF bude nyní opatrnější a skupina bude spíše konsolidovat a opouštět současné akvizice. Nové a ponechané pozice by tak pravděpodobně mohly mít strategičtější charakter, odhadl.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, zemědělství a maloobchodní služby až po biotechnologie. Působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. V ČR vedle akvizice v telekomunikacích působí PPF v oblasti bankovnictví a finančních služeb, v realitách či biotechnologiích.

Tahounem Home Creditu v prvním pololetí byly rychle rostoucí trhy v Asii, především Čína a Vietnam. V Číně skupina Home Creditu vydala na úvěry nejvíce peněz (2,618 miliardy eur), tedy o bezmála 200 procent meziročně více.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.