MMF: Světová ekonomika roste nad očekávání rychle. Optimismus mohou zmařit mutace | E15.cz

MMF: Světová ekonomika roste nad očekávání rychle. Optimismus mohou zmařit mutace

Mezinárodní měnový fond (MMF) registruje známky silnějšího oživování světové ekonomiky
Mezinárodní měnový fond (MMF) registruje známky silnějšího oživování světové ekonomiky
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Mezinárodní měnový fond (MMF) registruje známky silnějšího oživování světové ekonomiky. Ohledně budoucího vývoje však panuje mimořádně silná nejistota, hospodářské oživení by mohly podkopat či zbrzdit nové mutace koronaviru. 

Řekl to Geoffrey Okamoto, první náměstek výkonné ředitelky MMF Kristaliny Georgievové. Okamoto rovněž uvedl, že fond začátkem dubna zaktualizuje svůj lednový hospodářský výhled, aby zohlednil dodatečná stimulační opatření ve Spojených státech. Neposkytl však žádné další podrobnosti, napsala agentura Reuters.

MMF v lednu zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na 5,5 procenta z dříve předpokládaných 5,2 procenta. Loni globální hospodářství podle MMF v důsledku pandemie Covid-19 kleslo o 3,5 procenta.

Nový americký prezident Joe Biden v březnu podepsal nový balík stimulačních opatření v hodnotě 1,9 bilionu dolarů (téměř 42 bilionů korun). Podle Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) bude mít tento stimulační balík příznivý vliv i na další země a zvýší tempo růstu globální ekonomiky o více než procentní bod.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah