AAA Auto chce odejít z burz v Praze a Budapešti | E15.cz

AAA Auto chce odejít z burz v Praze a Budapešti

AAA Auto
AAA Auto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skupina autobazarů AAA Auto navrhne stažení všech svých akcií z obchodování na burzách v Praze a Budapešti. Jednat o tom má mimořádná valná hromada společnosti 29. března.

Na burzách se s akciemi AAA začalo obchodovat koncem září 2007, jejich hodnota v Praze je nyní ve srovnání s upisovací méně než poloviční. Stažení se týká 67,76 milionu akcií.

Většinovým vlastníkem skupiny AAA Auto je podnikatel Anthony Denny, který byl koncem ledna konečným vlastníkem zhruba 77 procent společnosti. Na burzách v Praze a Budapešti se obchoduje zbytek akcií AAA Auto. Denny se od loňského srpna snažil prodat majoritní podíl svých akcií, na konci ledna ale oznámil, že prodej pozastavil. Zdůvodnil to situací na kapitálovém trhu.

Pětiletý vývoj akcií AAA Auto

Pětiletý vývoj ceny akcií AAA Auto Autor:

AAA Auto
Síť autobazarů založil Anthony Denny v roce 1992 a jejím generálním ředitelem byl do loňského července, kdy předal řízení současné šéfce Karolíně Topolové. AAA Auto loni prodala 51 364 ojetých automobilů, což je meziroční nárůst o 14,6 procenta. Provozuje 30 poboček v Česku, na Slovensku a v Rusku. V příštích třech letech se chce vrátit do Maďarska a Polska a vstoupit na Ukrajinu.

Na pražské burze dnes akcie AAA zakončily beze změny na 24,60 korunách, v roce 2007 je zde firma upsala za 55,10 korun. Březnová valná hromada bude jednat také o pověření představenstva firmy tím, aby stažení akcií zajistilo. Někteří akcionáři mají možnost požadovat, aby společnost jejich akcie odkoupila podle maďarského práva.

Hlavní trh pražské burzy, kde se s akciemi AAA Auto obchoduje, koncem loňského října opustily akcie technologické společnosti KIT digital. Nové akcie v posledních letech pražský trh příliš netáhl. Loni na podzim se zde začalo obchodovat s akciemi společnosti Tatry mountain resorts (TMR), která vlastní a provozuje lyžařská střediska a hotely v oblasti Nízkých a Vysokých Tater. Předtím v roce 2010 na hlavní trh vstoupila sázková společnost Fortuna Entertainment Group.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah