Amazon zprovozní svůj sklad i na Slovensku, chce to stihnout ještě letos | E15.cz

Amazon zprovozní svůj sklad i na Slovensku, chce to stihnout ještě letos

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americký internetový prodejce Amazon letos otevře na Slovensku logistické centrum. Firma oznámila, že v průběhu tří let v něm plánuje vytvořit více než 1000 pracovních míst. Amazon už v roce 2011 otevřel v Bratislavě centrum podpory prodeje, ve slovenské pobočce v současnosti zaměstnává přes 850 pracovníků.

Logistické centrum na ploše více než 60 tisíc metrů čtverečních hodlá Amazon otevřít ve třetím letošním čtvrtletí u města Sereď, které je asi 60 kilometrů od Bratislavy. Pracovníci centra budou vyřizovat nedoručené nebo vrácené zásilky.

"To, že budujeme naše logistické centrum na Slovensku dokazuje, jak moc investicím na tomto trhu věříme," uvedl viceprezident Amazonu pro Evropu Roy Perticucci v tiskové zprávě, kterou poskytla PR agentura SKPR Strategies.

Amazon oznámil investici na Slovensku v době, kdy si řada firem stěžuje na nedostatek kvalifikované pracovní síly. V okolí města Sereď má své závody několik velkých firem a míra nezaměstnanosti v regionu patří k nejnižším v zemi.

"Kromě nesporného přínosu pro ekonomiku a zaměstnanost považuji za důležité, že projekt bude fungovat bez investiční podpory státu," uvedl slovenský ministr hospodářství Peter Žiga.

O výstavbě logistického centra Amazonu na Slovensku se mluvilo už před třemi lety. Slovenské ministerstvo hospodářství tehdy informovalo, že chce americký podnik přesvědčit, aby investici umístil právě v zemi pod Tatrami.

Amazon má v Evropě více než 100 korporátních, distribučních, prodejních i zákaznických center a regionální datacentra pro web, k tomu ještě 15 vývojových center zaměřených na inovace. V roce 2013 začalo fungovat centrum vráceného zboží v Dobrovízi u Prahy a předloni tam Amazon spustil provoz svého prvního distribučního centra v České republice.

Podívejte se, jak to chodí v Dobrovízi

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah