Americký Kiehl´s otevře první obchod v Česku | E15.cz

Americký Kiehl´s otevře první obchod v Česku

Americký Kiehl´s otevře první obchod v Česku
Kiehl´s
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

Daniel Novák

Tuzemský maloobchodní trh zlákal další světovou značku, která v České republice dosud chyběla. Jde o starou americkou síť Kiehl´s, která prodává prémiové produkty péče o pleť, tělo a vlasy. Svůj první obchod v Česku otevře na přelomu května a června v Obchodním centru Nový Smíchov, informovala francouzská společnost Klepierre, které nákupní centrum patří.

Historie Kiehl´s sahá do roku 1851, kdy firma v New Yorku na Manhattanu otevřela svůj první obchod. Tehdy šlo ještě hlavně o homeopatické léky.

První velký milník přišel na začátku 20. let minulého století, kdy společnost koupil židovský emigrant z Ruska Irving Morse. Tento majitel vyvinul mnoho z produktů, které firma prodává dodnes.

Další přelom přišel v roce 2000. Tehdy Kiehl´s od dědiců Morseho koupil francouzský kosmetický koncern L'Oreal. Za americkou společnost zaplatil 100 až 150 milionů dolarů.

Aktuálním plánem Kiehl´s je zvětšit svůj globální byznys během tří let na trojnásobek. Firma nyní působí přibližně ve čtyřech desítkách zemí. Tržby společnosti se loni pohybovaly kolem půl miliardy dolarů.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!