Autobazary AAA zdvojnásobily zisk, letos prý bude hůř | E15.cz

Autobazary AAA zdvojnásobily zisk, letos prý bude hůř

AAA Auto
AAA Auto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Skupina autobazarů AAA Auto loni více než zdvojnásobila konsolidovaný čistý zisk na 22,3 milionu eur (asi 575 milionů korun). Tržby stouply o 22 procent na 335,9 milionu eur (téměř 8,7 miliardy korun).

Pokračující expanze firmy představovaná otevřením dvou nových poboček v Česku a dvou na Slovensku přinesla růst celkových prodejů o 15 procent na 51 364 vozů a s tím související nárůst tržeb. Průměrná cena prodaného vozu vzrostla meziročně o 4,1 procenta na 5340 eur, tedy téměř 138 tisíc korun.

Zlepšení dosáhla skupina také u hrubého zisku z prodejů, který dosáhl 91,6 milionu eur proti předchozím 71,5 milionu. Významnou měrou se na tomto růstu podílelo zlepšení ziskové marže.

Za první čtvrtletí firma očekává, že čistý zisk i přes stejný počet prodaných aut meziročně klesne. Nižší ziskovost čeká i za celý letošní rok.

AAA Auto provozuje 30 poboček ve třech zemích. V pátek by se mělo rozhodovat o stažení akcií společnosti z burz v Praze a Budapešti a jejich zpětném odkupu. Majoritním vlastníkem je zakladatel Anthony Denny.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.