Avon prodá většinový podíl ve své severoamerické divizi | E15.cz

Avon prodá většinový podíl ve své severoamerické divizi

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: dm drogerie

ČTK

Kosmetická společnost Avon Products prodá za 170 milionů dolarů (4,25 miliardy korun) zhruba osmdesátiprocentní podíl ve své severoamerické divizi investiční firmě Cerberus Capital Management. Cerberus pak zaplatí dalších 435 milionů amerických dolarů za to, že získá 16,6 procenta v Avon Products. Firma také oznámila, že pozastaví výplatu dividend.

Avon Products byl průkopníkem v oblasti přímého prodeje, v posledních letech se však potýká s řadou problémů. Čelí zejména poklesu odbytu v Latinské Americe, která je jejím největším trhem. Prodej výrobků Avon již déle než tři roky klesá také v Severní Americe.

Dohodnutá transakce oceňuje celou firmu Avon Products na zhruba 2,6 miliardy dolarů. V roce 2012 přitom společnost odmítla nabídku konkurenta Coty na převzetí za 10,7 miliardy dolarů, upozornila agentura Reuters.

Společnost Avon dnes rovněž oznámil, že pozastaví vyplácení čtvrtletních dividend akcionářům a ušetřené peníze investuje do rozvoje svého podnikání.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.