Bazary AAA Auto se oklepaly, chystají se zpátky do Polska i Rumunska | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Bazary AAA Auto se oklepaly, chystají se zpátky do Polska i Rumunska

Bazary AAA Auto se oklepaly, chystají se zpátky do Polska i Rumunska
ilustrační foto
• 
ZDROJ: AAA Auto

ČTK, try

Skupina autobazarů AAA Auto se chce podle vedení společnosti příští rok vrátit na polský trh a v roce 2016 nebo 2017 i do Rumunska. Expandovat bude po letošním úspěšném návratu i na maďarském trhu. V Česku a na Slovensku otevře během příštích osmi měsíců čtyři pobočky.

Největší autobazar v Česku, AAA Auto, má v současnosti 33 poboček v ČR, na Slovensku, v Rusku a Maďarsku. Od ledna do května firma zvýšila skupina prodej o téměř 15 procent na 25 901 ojetých aut.

Na základě současného růstu prodejů ve všech zemích a díky optimistickým předpovědím dalšího vývoje na trhu ojetých vozů společnost upravila svou domácí a mezinárodní strategii expanze.

„V České republice a na Slovensku otevřeme během příštích osmi měsíců nejméně čtyři nové pobočky, a to v Mladé Boleslavi a Znojmě a v Martině a Trnavě,“ uvedla generální ředitelka Karolína Topolová.

V Maďarsku po květnovém oficiálním otevření centra u Budapešti hledá vhodná místa pro pobočky v Kecskemétu a v západní části země. Podle Topolové je v současnosti na maďarském trhu na prodej 150 dealerství.

„V dubnu 2015 plánujeme znovu vstoupit do Polska, na velmi roztříštěný trh s obrovskou kupní silou, na kterém jsme již nabyli spoustu zkušeností. Velmi pravděpodobně začneme ve Varšavě, v naší bývalé pobočce Piaseczno, kterou plně vlastníme. Hledáme i další lokality ve velkých městech k pronájmu či nákupu,“ dodala Topolová.

Společnost bude zároveň vybírat ke koupi vhodné autosalony v Rumunsku pro předpokládané otevření v roce 2016 nebo 2017.

AAA Auto se z polského trhu, kde měla tři pobočky, stáhla během ekonomické krize v roce 2008 a o necelý rok později odešla i z Rumunska.

Áčka mají změnit vlastníka

Současně se na trhu již bere jako jistá věc, že největší prodejce ojetých vozů v ČR bude mít nového vlastníka. Zakladatel a hlavní akcionář Anthony James Denny se prý se svými ojetinami po 22 letech rozloučí a svůj většinový podíl ve skupině AAA Auto Group prodá jednomu ze čtyř zájemců.

S největší pravděpodobností to bude britský fond soukromého kapitálu Abris Capital Partners, který se dostal v jednání nejdál.

Hospodářským novinám to potvrdila generální ředitelka společnosti AAA Auto Karolína Topolová: „Jednání stále pokračují, v současné době je pravděpodobnost úspěchu padesát na padesát.“

Autor: ČTK, try
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!