CEFC a Rockaway Capital můžou převzít European Bridge Travel, rozhodla Evropská komise

Evropská komise

Evropská komise Zdroj: profimedia.cz

Evropská komise schválila převzetí české společnosti European Bridge Travel firmou CEFC Group Company a skupinou Rockaway Capital. European Bridge Travel je holdingovou společností působící v oblasti cestovního ruchu. Evropská komise uvedla, že převzetí firmy nevyvolává žádné obavy ohledně hospodářské soutěže.

CEFC Group (Europe) Company je českou součástí čínské skupiny CEFC, která si před časem vybrala Českou republiku jako sídlo svých evropských aktivit. Skupina CEFC však letos kvůli vysokému zadlužení upadla do problémů. Zakladatel firmy Jie Ťien-ming navíc skončil v čínském vězení. Po překotném vývoji na jaře výkon akcionářských práv nad CEFC Europe převzala čínská státní firma CITIC.

CEFC vlastní například podíl v aeroliniích Travel Service, ovládá Pivovary Lobkowicz Group, strojírenský a metalurgický podnik Žďas Žďár nad Sázavou, fotbalovou Slavii i stadion v Edenu.

Investiční skupina Rockaway zastřešuje aktivity internetového podnikatele Jakuba Havrlanta. Do portfolia skupiny patří třeba internetový prodejce zájezdů Invia.cz, srovnávač cen Heureka.cz nebo e-shop Mall.cz.