Česká pobočka Marks & Spencer o 2,3 miliardy navyšuje základní kapitál | E15.cz

Česká pobočka Marks & Spencer o 2,3 miliardy navyšuje základní kapitál

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Tuzemská pobočka řetězce Marks & Spencer navýšila základní kapitál společnosti o 2,3 miliardy korun. Nově tak činí 2,475 miliardy, vyplývá z údajů v obchodním rejstříku. Značka plánuje ve střední Evropě další expanzi. V Česku řetězec v posledních letech hospodaří se ztrátou. Ve finančním roce 2013/2014 prodělal 391 milionů korun, o rok dříve 132 milionů korun.

Všechny nové akcie budou nabídnuty k úpisu určenému zájemci, kterým je obchodní společnost Marks and Spencer International Holding Limited, stojí v notářském zápisu.

„Kumulativní ztráty za minulé roky způsobily, že společnost vykazovala záporný vlastní kapitál a vysokou úroveň zadluženosti. Navýšení základního kapitálu formou emise nových akcií, které budou splaceny peněžitými vklady, je tak logickým, a dalo by se říci i nezbytným krokem,“ komentoval tento krok Lukáš Hendrych z poradenské sítě BDO.

Řetězec nedávno oznámil, že se stáhne z několika evropských trhů - z Bulharska, Chorvatska, Černé hory, Srbska a Slovinska. Naopak se chce zaměřit na podnikání v Česku, Polsku, Rumunsku, Maďarsku a Slovensku.

Mluvčí Marks & Spencer Anjali Unnikrishnan v říjnu deníku E15 řekla, že společnost zmodernizuje svůj třípatrový obchodní dům v budově Melantrich na pražském Václavském náměstí. V roce 2017 pak otevře nový obchod v Brně o velikosti dva tisíce metrů čtverečních. Celková prodejní plocha značky v ČR se tak zvýší o bezmála pět procent. Marks and Spencer má v Česku 20 prodejen a zaměstnává 533 lidí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.