Česko má pátý nejlevnější benzin v Evropě, cena spadla pod 32 korun | E15.cz

Česko má pátý nejlevnější benzin v Evropě, cena spadla pod 32 korun

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Tomas Kubelka, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čeští motoristé v současnosti tankují pátý nejlevnější benzin v Evropě. První příčka patří Estonsku, největší zlevnění za poslední rok zaznamenalo Švédsko. Vyplývá to z údajů ÚAMK.

Cena Naturalu 95 v České republice letos v lednu proti stejnému období loni klesla o 4,27 koruny na průměrných 31,79 Kč za litr, u nafty byl pokles o 3,97 koruny na 32,12 Kč za litr.

Motoristé v nejlevnějším Estonsku mohou tankovat benzin v průměru za 30 Kč a naftu o 1,10 Kč dráž. Za Estonskem následuje Polsko, dále Lucembursko a Lotyšsko. Naopak nejdráž benzin vychází v Itálii, kde litr vyjde na 45,10 Kč. Nafta stojí nejvíce ve velké Británii, kde za litr účtují 43,50 Kč. Nad 40 Kč stojí litr Naturalu ještě v Nizozemsku, Norsku a Velké Británii.

Ceny začaly výrazněji klesat loni na podzim kvůli přebytku ropy na trhu. Vedle Švédska pohonné hmoty nejvíce zlevnily v Řecku, Dánsku, Norsku a Estonsku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.