Čeští stravenkáři z Wasa Group nasypou do start-upů desítky milionů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Čeští stravenkáři z Wasa Group nasypou do start-upů desítky milionů

Daniel Novák

Daniel Novák

Internetový podnikatel Michal Hardyn našel investory do svých start-upů. Kapitálová injekce od Wasa Group má mimo jiné pomoci nastartovat výdělky v on-line vzdělávání.

Na českém trhu se rodí nová start-upová skupina. Opírá se o kapitál brněnské společnosti Wasa Group. Firma byznysmenů Petra Špačka a Libora Daňka vydělává hlavně na stravenkách a dalších zaměstnaneckých benefitech. Na Slovensku je v této branži jedničkou.

„Máme k investicím připravené desítky milionů korun,“ sdělil Vladimír Štastný. Ten se Špačkem a Daňkem novou investiční strukturu nazvanou Koopeo Ventures vlastní.   

Zakladatel Mall.cz Fryc vložil své miliony do půjčovny růžových kol

Nejnovějším úlovkem investorů je služba Tipli.cz. Za ní je internetový podnikatel Michal Hardyn. Tipli zprostředkovává levnější nákupy na internetu pomocí takzvaného cashbacku. Portál dostane od e-shopu odměnu za zákazníkův nákup a cashbacková služba se následně s kupujícím rozdělí o výdělek s kupujícím. Hardyn už v minulých letech úspěšně zprovoznil podobný web PlnáPeněženka.cz.   

Kromě Česka se Tipli brzy chystá i na Slovensko. „Během příštího roku přidáme Polsko a zvažujeme Rumunsko, kde je společnost Koopeo respektive Wasa Group také investičně aktivní,“ uvedl Hardyn.

Bohatí Češi loví start-upy, investice dosahují řádu miliard

Druhou investicí byznysmenů Špačka a Daňka je on-line vzdělávací portál VímVíc.cz. Také v tomto případě je jeho zakladatelem Michal Hardyn. „Projekt VímVíc.cz je zaměřený hlavně na lokální příležitosti a pohybuje se na extrémně zajímavých trzích vzdělávání a HR, které prochází velkou proměnou s nastupující generací mileniálů a také s příchodem nových moderních technologií,“ popsal byznys jeho zakladatel.

Zatímco v Tipli mají investoři z Wasa Group sedmdesát procent, získali ve VímVíc třiceti procentní podíl. Wasa Group má na účtu nerozděleného zisku minulých let přes 320 milionů korun. Hodnota aktiv skupiny převyšuje půl miliardy. Společnost již na začátku letošního roku investovala do internetového srovnávače Atoto.cz.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!