Coca-Cola chce vyrábět zdravé nápoje s obsahem marihuany | E15.cz

Coca-Cola chce vyrábět zdravé nápoje s obsahem marihuany

Coca-Cola chce vyrábět zdravé nápoje s obsahem marihuany
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Americká společnost Coca-Cola jedná s kanadským pěstitelem marihuany Aurora Cannabis o výrobě nápojů s obsahem marihuany. Společnosti chtějí vyvinout zdraví prospěšné nápoje, které zmírní záněty, bolesti nebo křeče.

„Stejně jako řada jiných v nápojovém průmyslu i my se zajímáme o nepsychoaktivní kanabinoid CBD jako složku funkčních wellness nápojů,“ uvedla firma Coca-Cola. Dodala, že v tuto chvíli nebyla přijata žádná rozhodnutí a že další spekulace nebude komentovat. Podobně se vyjádřil i její kanadský partner. V samostatném prohlášení nicméně sdělil, že se o tyto nápoje zajímá a hodlá vstoupit na tento trh.

Partnerství Coca-Coly a Aurory by znamenalo první vstup významného výrobce nealkoholických nápojů na trh konopných výrobků.

Akcie, měny & názory Vladana Gallistla: Opojná vůně kávy

Rekreační užívání marihuany už legalizovaly některé státy v USA, Kanada se chystá plně legalizovat používání konopí k rekreačním účelům příští měsíc.

S legalizací v dalších zemích světa tento tržní segment získává na přitažlivosti. Severoamerická pivovarská skupina Molson Coors Brewing letos oznámila, že bude vyrábět nápoje s obsahem konopí s firmou Hydropothecary, pivovar Corona zase investoval miliardy dolarů do kanadského podniku Canopy Growth.

Coca-Cole chyběl přímý prodejní kanál. Díky Costa Coffee jej získá, hodnotí analytik obří akvizici

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!