Dovozce vozů BMW do Česka loni utržil skoro šest miliard | E15.cz

Dovozce vozů BMW do Česka loni utržil skoro šest miliard

ČTK

Share on Facebook Messenger
Tuzemský dovozce autpmobilů německé skupiny BMW do České republiky loni zvýšil tržby o 15 procent na 5,9 miliardy korun. Zisk firmy BMW Vertriebs ČR zároveň klesl na polovičních 35 milionů.

Podle výroční zprávy společnosti loni celý automobilový trh poklesl, což se v mírnější formě projevilo i v prémiovém segmentu, kde BMW muselo čelit tvrdé cenové konkurenci ostatních značek, mezi které patří zejména Audi a Mercedes.

Celkový podíl BMW loni stoupl o desetinu procentního bodu na 2,3 procenta. Počet nově registrovaných vozů BMW loni klesl o čtyři procenta na 3730 aut, počet Mini naopak stoupl o 15 procent na 360 vozů. BMW má v současnosti v Česku 13 smluvních prodejců s celkem 16 obchodními místy.

V letošním roce BMW očekává ekonomické oživení a celkový růst automobilového trhu. Značka plánuje zvýšení obratu a pozitivní hospodářský výsledek. To by měly podpořit letošní novinky X4 a BMW 2 Aktive Tourer. Mezi další novinky patří dvojice elektromobilů i3 a i8.

Konkurenční automobilka Mercedes-Benz loni v Česku zvýšila tržby o 13 procent na 8,6 miliardy korun, ale propadla se do ztráty 352 milionů Kč proti předchozímu zisku 45 milionů Kč. Prodej osobních vozů značky loni klesl o šest procent na 2636 vozidel.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.