Egyptský ministr: Bikiny vítáme, chlast naléváme | E15.cz

Egyptský ministr: Bikiny vítáme, chlast naléváme

Egyptský ministr: Bikiny vítáme, chlast naléváme
Egyptský nejvyšší soud popřel prezidentovo obvinění, že se tato soudní instance pokouší svrhnout vládu. (Foto ČTK)
• 
ZDROJ: čtk

pap

Islamisté, kteří jsou v Egyptě u moci, projevili vzhledem k ekonomickým problémům země ochotu ustoupit ze své doktríny. Do země otevřeně zvou i turisty, kteří nechtějí respektovat přísné náboženské zásady.

„Bikiny jsou v Egyptě vítány a nadále je servírován chlast,“ řekl o víkendu doslova ministr cestovního ruchu Hišám Zazu.

Vystoupil tak proti návrhům konzervativních salafistů, kteří chtěli v zemi zákazat konzumaci alkoholu a upřít ženán nošení plavek. „Vedli jsme rozhovory s těmito salafistickými skupinami a ty nyní chápou důležitost turistického sektoru. Stále ale existují někteří jedinci, kteří nejsou z vedení, a říkají takové věci,“ dodal ministr. Už dříve se „umoudřil“ prezident Muhammad Mursí, jenž se pokusil zvýšit daň z alkoholu, ale po kritice od zástupců cestovního ruchu od snahy upustil. Na druhé straně se nový režim snaží přilákat i muslimy, nedávno v Hurghadě otevřel „prohibiční“ hotel.

V roce před povstáním proti někdejšímu prezidentovi Husnímu Mubarakovi přijelo do Egypta téměř patnáct milionů návštěvníků. V roce 2011 však jejich počet poklesl a klíčový sektor země se jen pomalu vzpamatovává. V prvním čtvrtletí letoška dorazily tři miliony turistů, zhruba o 15 procent více než ve stejném období loni.

Turisté nerozlišují. Egypt a další země platí daň za arabské jaro

Jiří Schneider: Bezpečnost v Egyptě je jiná než za Mubaraka

Autor: pap
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!