Eso travel bude dál spolupracovat s Čedokem | E15.cz

Eso travel bude dál spolupracovat s Čedokem

ilustrační foto
ilustrační foto
• 

Jan Šindelář

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mohla to být nejatraktivnější nevěsta na trhu cestovního ruchu, řada zájemců už kolem ní kroužila. Místo toho se ale vedení cestovní kanceláře Eso travel dohodlo na pokračování spolupráce s Čedokem. Podle informací deníku E15 tak zůstane minimálně po další tři roky zachována současná vlastnická struktura, kdy polovinu v Eso travel drží podnikatel Tomáš Cikán, druhou polovinu právě Čedok. Obě strany přitom mají opci na vykoupení toho druhého. Celá situace se měla rozlousknout do konce listopadu.

Letos vypršela předchozí dohoda o tříletém zachování statu quo. Cikán se přitom netajil svým zájmem podíl Čedoku vykoupit a prodat Eso travel jako celek. Debatu s Čedokem vedl od letošního jara. Kolem cestovky zaměřené na nejbohatší klienty kroužila například skupina KKCG, která už vlastní CK Fischer. „Kdybych trval na využití opce, tak mohu vykoupit svůj podíl. Ale provázanost Eso travel a Čedoku je dnes tak velká, že bych okamžitě tratil 30 až 40 procent našich tržeb,“ řekl Cikán.

Na druhé straně prý majitel Čedoku, skupina Odien, nenabídl dostatečně atraktivní sumu za jeho vlastní podíl. „Naše partnerství s Čedokem je postaveno na velmi přátelské bázi a jsem rád, že budeme takto dále spolupracovat,“ doplnil podnikatel. Polovinu firmy Eso travel prodal Cikán Čedoku v roce 2002. Od té doby se tržby cestovní kanceláře znásobily na letošních 750 milionů.
Vyškrtnutí Esa travel ze seznamu možných akvizic ovšem nic nemění na pokračující konsolidaci trhu. Investičním apetitem se netají především KKCG, která letos přidala do skupiny Fischer jedničku na trhu lyžařských zájezdů CK Nev-Dama. Na trhu se mluví o tom, že ji před nosem vyfoukla právě Odienu. Na nákupech je i Ferid Nasr, majitel největší cestovky Exim Tours.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah