Euro přes český propadák zaujalo. Diváci prosázeli už přes miliardu korun | E15.cz

Euro přes český propadák zaujalo. Diváci prosázeli už přes miliardu korun

Utkání skupiny D mistrovství Evropy ve fotbale: ČR - Turecko
Utkání skupiny D mistrovství Evropy ve fotbale: ČR - Turecko
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zájem sázkařů o fotbalové Euro ve Francii je velký, celkové vklady u sázkových kanceláří v Česku výrazně přesáhly miliardu korun. Tipsport přijal sázky za 624 milionů korun a překonal rekord z fotbalového MS 2014. Nejvíce zatím lákal zápas Česko - Španělsko. Největším favoritem celého turnaje je aktuálně Francie (5,3:1), nejlepším střelcem podle bookmakerů bude Španěl Morata (5:1).

Chance zatím hlásí tržby 110 milionů korun. Fortuna měla na začátku týdne 350 milionů, aktuálně by to mohlo být zhruba o 100 milionů korun více. Tipsport, Fortuna a Chance drží v Česku podle údajů asociace Apkurs, která tyto společnosti sdružuje, 92 procent na trhu kurzových sázek. Ostatní firmy absolutní výši tržeb na jednotlivé akce obvykle nezveřejňují. Dá se však předpokládat, že celkové vklady na Euro zatím dosáhly přes 1,2 miliardy korun.

„Pokud jde o celkové náběry, šampionát se v zásadě vyvíjí podle plánu. Mohu potvrdit odhad z úvodu šampionátu (650 milionů korun) i očekávaný rekord,“ řekl mluvčí Fortuny Martin Lánský. Při dosud rekordním fotbalovém MS 2014 v Brazílii nabral Tipsport sázky za 600 milionů Kč, Fortuna za 500 milionů a Chance za 200 milionů.

Podle Lánského objem sázek neovlivní ani konec českého týmu na turnaji. „Vypadnutí v základní skupině bookmakeři očekávali,“ doplnil. Češi uhráli ve třech zápasech pouhý bod za remízu s Chorvatskem a ve skupině D obsadili poslední místo.

Zatím nejvíc se sázelo na souboj Česko - Španělsko. Tipsport na něj včetně live sázek přijal vklady za 31 milionů korun. Největší výhru si připsal jeho klient, který vsadil 500 tisíc korun na výhru Slovenska proti Rusku (2:1). Při kurzu 3,4:1 inkasoval 1,2 milionu čistého. Nejvyšší sázku eviduje rovněž Tipsport, na výhru Belgie nad Švédskem (1:0) tipér vložil 856 tisíc korun. Při kurzu 1,9:1 bral téměř dvojnásobek.

Nejvíc sázkaři tratili na remíze Rakouska s Portugalskem

Nejúspěšnější zatím byli sázkaři v zápasech Německo - Ukrajina (2:0), Francie - Rumunsko (2:1) nebo Polsko - Severní Irsko (1:0), kde uspěli favorité. „Na zápas Německo - Ukrajina jsme na výhrách vyplatili téměř o dva miliony víc, než za kolik bylo celkem vsazeno. Naopak zuby si sázející vylámali nejvíce na souboji Portugalska s Rakouskem (0:0), kdy je nečekaná remíza připravila v součtu o tři miliony korun,“ dodal bookmaker Chance Karel Bretschneider.

Největším favoritem na zisk titulu jsou před osmifinálovými zápasy domácí Francouzi (5,3:1). Následují Německo (6:1), Španělsko (7:1), Belgie (7,5:1) a Chorvatsko (10:1). Naopak nejmenší šance dávají bookmakeři Slovensku a Severnímu Irsku (250:1). Nejlepším kanonýrem podle nich bude Španěl Morata (5:1). Na paty by mu měli šlapat Bale z Walesu (5,5:1), Portugalec Ronaldo (6,5:1) a Belgičan Lukaku (7:1).

Osmifinálové zápasy se hrají ode dneška do pondělí. Jako nejjasnější se bookmakerům jeví výhra Německa nad Slovenskem (1,4:1) a Francie nad Irskem (1,43:1). Naopak nejvyrovnanější by měl být hned úvodní souboj Švýcarsko - Polsko nebo dnešní večerní zápas Chorvatsko - Portugalsko. Finále je na programu v neděli 10. července.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah