Exotické zájezdy jdou na odbyt lépe než loni | E15.cz

Exotické zájezdy jdou na odbyt lépe než loni

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk
Jan Šindelář

Jan Šindelář

Po několika týdnech od zahájení prodeje exotických zájezdů na zimu si cestovní kanceláře oddechly. Předsezonní opatrnost vystřídal mírný optimismus, zájem o pobyty u teplých moří je zatím větší než loni.

„Pokud srovnáme začátek sezony se stejným obdobím loňského roku, tak vidíme nárůst přibližně o deset procent. Prodej exotik bude podle mého názoru mírně vyšší než v letech 2009 a 2010, které byly dost ovlivněné ekonomickou recesí a událostmi ve světě,“ tvrdí šéf internetové agentury New Travel.cz Roman Břenek.

Podobně se vyjadřují i marketingový ředitel Čedoku Tomáš Brejcha a mluvčí CK Fischer Daniel Plovajko. Čedok zatím eviduje o 15 procent vyšší poptávku než před rokem, nejlépe se prý prodává Dominikánská republika, Mexiko a Spojené arabské emiráty. „Cestují zpravidla dvojice bez dětí a roste poptávka ze strany seniorů,“ doplnil Brejcha. CK Fischer hlásí nárůst o 17 procent, tahounem jsou podle Plovajka hlavně destinace na Maledivách, Seychelech nebo Mauriciu. „Nejlépe si ale díky přímému spojení aerolinií Emirates vedou Spojené arabské emiráty,“ řekl Plovajko.

Prosazují se i další trendy. „Ve srovnání s minulými sezonami se ve větší míře prodávají poznávací a kombinované zájezdy,“ řekl obchodní ředitel Exim Tours Jan Koláčný.

Ceny se kvůli velké konkurenci pohybují na stejné úrovni jako před rokem. Průměrná cena zimního výletu k teplému moři přesahuje 30 tisíc korun. Nejlevnější zájezdy na Kapverdské ostrovy lze pořídit za 17 tisíc korun, pětihvězdičkový hotel all inclusive v Dominikánské republice vyjde na 80 tisíc korun. Prodej exotických rekreací zahajují cestovky v září, hlavní sezona začíná koncem listopadu. Služby cestovních kanceláří během ní využije na 50 tisíc lidí, další si exotiku zařídí sami.

Přímé charterové linky z Česka

Cestovní kanceláře si na zimu objednaly přímé charterové lety z Česka do Thajska, Dominikánské republiky, Keni, Brazílie, na Kubu, do Mexika, Venezuely, na Zanzibar a Kapverdské ostrovy. Novinkou je Brazílie, z letového řádu vypadly Vietnam, Jamajka, Kostarika a Salvador.

Čtete rádi E15.cz? Dejte nám hlas ve finále ankety českého internetu

v kategorii zpravodajství.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.