Fortuna spustí na jaře rychlou loterii typu Keno | E15.cz

Fortuna spustí na jaře rychlou loterii typu Keno

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: E15 Michael Tomes

duk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Fortuna pokračuje v tahu na miliardový trh, který se svými hrami a loteriemi léta ovládala Sazka. Příští rok v březnu či dubnu spustí rychlou, pětiminutovou číselnou loterii podobnou té, kterou v současné době pod názvem Keno provozuje Sazka. V rozhovoru pro deník E15 to řekl generální ředitel Fortuny Jiří Bunda.

Fortuna – stejně jako Tipsport – v létě spustila týdenní číselnou loterii. Již na jaře také začala prodávat stírací losy. V úterý také odstartuje i denní číselnou loterii Zlatých 11, která systémem hry i názvem záměrně připomíná po Sportce druhou nejvýnosnější loterii Sazky Šťastných 10.

„Rychlou hru (typu Keno) už máme vybranou. Nyní ji Intralot (poskytovatel technického řešení Fortuně) programuje, abychom ji mohli nasadit,“ uvedl Bunda.

Obecným principem her typu Keno je tipování až 10 čísel z 80, přičemž se losuje 20 z nich. V tomto případě se chce Fortuna na rozdíl od hry Zlatých 11 od Sazky výrazně odlišit. „Jestliže Sportka a Šťastných 10 od Sazky jsou velmi úspěšné hry, tak její Keno je totální propadák. Takže v této hře chceme být a také budeme jiní,“ podotkl Bunda.

Sazka nabízí Keno od roku 2002. Před pěti lety činily vklady do této hry 213,7 milionu korun a každoročně pak klesaly na loňských 125 milionů, což je pouze 1,9 procenta z celkových vkladů do všech číselných loterií Sazky. Nový majitel Sazky, firma Sázková kancelář vlastněná společně PPF a KKCG, nadále s Kenem i přes nízké tržby počítá. „Musí být ale atraktivnější. Nedávno došlo k velmi zajímavé úpravě hry a je to vidět i na tržbách,“ řekl už dříve pro deník E15 budoucí šéf Sázkové kanceláře Kamil Ziegler.

Autor: duk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah