Fortuna v pololetí zvýšila zisk o 19 procent | E15.cz

Fortuna v pololetí zvýšila zisk o 19 procent

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ifortuna.cz

duk

Sázková a loterijní společnost Fortuna Entertainment Group zvýšila v prvním pololetí meziročně čistý konsolidovaný zisk o 19,1 procenta na 8,6 milionu eur (asi 209 milionů korun). "Poprvé cítím s výsledky spokojenost, přestože jsme neměli žádnou velkou sportovní událost až na hokejové mistrovství světa, rozjížděli nový velký projekt, tak čísla jsou velmi pozitivní," řekl novinářům generální ředitel společnosti Jiří Bunda.

Investice do nové loterie Fortuna Loto podle něj dosáhly 25 milionů korun. Fortuna zároveň jedná s konkurenčním Tipsportem o převzetí její polské dceřiné společnosti Tipsport PL. Na výsledcích se podle Fortuny podepsal i nárůst objemu přijatých sázek a výrazně nižším nákladům na financování.

V prvním pololetí zaznamenala Fortuna celkové výnosy ve výši 41,9 milionu eur (asi 1,02 miliardy korun), což je o 6,5 procenta více nežli v loňském roce. Zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) stoupl o 2,4 procenta na 11,9 milionu eur. Hrubé výhry u Fortuny stouply od ledna do června o 5,5 procent na 47,9 milionu eur (1,17 miliardy korun).

Hlavním tahounem růstu bylo podle Bundy online sázení, kde Fortuna zaznamenala nárůst o dvě pětiny. Pokles zaznamenala na pobočkách, které ale tvoří stále většinu výnosů Fortuny. Pokles na pobočkách byl způsoben právě tím, že letos se na rozdíl od loňského roku nekonala s výjimkou hokejového mistrovství žádná velká sportovní akce; loni to bylo fotbalové mistrovství světa a zimní olympiáda ve Vancouveru.
Společnost přijala v prvním pololetí sázky ve výši 209 milionů eur (přes pět miliard korun), což je více o 9,1 procenta než ve stejném období loni. Fortuna je tak největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek působícím v Polsku, České republice, na Slovensku a v Maďarsku.

Fortuna chce převzít polskou dceru společnosti Tipsport

Fortuna Entertainment Group také jedná s Tipsportem o převzetí její polské dceřiné společnosti Tipsport PL. Pro Fortunu podle Bundy tato akvizice představuje příležitost k rozšíření polské pobočkové sítě čítající 380 poboček o dalších zhruba 190 prodejních míst a posílení vedoucí pozice na trhu kurzového sázení v Polsku.

„Tento týden jsme zahájili proces due diligence a pokud nedojde k neočekávaným komplikacím, nebude nic bránit uzavření smlouvy o převzetí společnosti Tipsport PL ještě před koncem září letošního roku,“ uvedl Bunda.

Fortuna 1. srpna podala formální žádost na polské ministerstvo financí týkající se změny akcionářů společnosti Tipsport PL. Nejpozději do tří měsíců by pak měla od ministerstva obdržet finální vyrozumění. Díky akvizici Fortuna navýší svůj podíl na polském trhu kurzového sázení na zhruba jednu třetinu a posílí pozici největšího poskytovatele kurzových sázek na polském trhu.

Autor: duk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.