Gumárenský magnát Tomáš Němec skupuje sportovní byznys | E15.cz

Gumárenský magnát Tomáš Němec skupuje sportovní byznys

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Ondrej Dobes
Daniel Novák

Daniel Novák

Miliardář Tomáš Němec dále posiluje v byznysu se sportovními potřebami. Nedávno za blíže neurčenou cenu koupil polovinu firmy Mofo CZ, středoevropského velkoobchodního distributora značek typu Oakley nebo Outdoor Tech. Spolu s již dříve získanými firmami Level a Sport Koncept, které se loni sloučily, tak byznysmen vytváří silného hráče na trhu se sportovním zbožím.

Němec vstoupil do podniku, který je dobře rozjetý. Z tržeb kolem 76 milionů korun firma v čistém loni vydělala zhruba pět milionů, což znamená ziskovost přes šest procent. Kromě velkoobchodu již navíc firma otevřela i první kamenné prodejny. Vedle Prahy jsou ještě v Budapešti. Celkově však distribuce Mofo funguje kromě Česka ještě na dalších pěti trzích. Původním majitelem společnosti byl maďarský podnikatel Tamás Lanyi.

„Aktuální rok je pro nás transformační, ale přes zvýšené náklady například na integraci našeho maďarského byznysu a akvizici nových značek jsme schopni hospodařit se ziskem. Očekáváme růst jak maloobchodu, tak velkoobchodu,“ řekl deníku E15 manažer Mofo CZ Martin Mička. Nový spolumajitel obchodu na dotazy ohledně svých plánů nereagoval.

Hlavní Němcovou doménou ale nadále zůstává gumárenství. Holding ČGS, který spoluvlastní s Oldřichem Šlemrem, loni z téměř sedmnáctimiliardových tržeb vytvořil čistý zisk 2,1 miliardy korun. Do skupiny patří například výrobce pneumatik Mitas nebo východočeský výrobce pestré palety gumárenských produktů Rubena.

Vedle gumáren a prodeje sportovních potřeb má Němec ještě čtvrtinový podíl v nemovitostní firmě PTE reality, kterou mimo jiné spoluvlastní s majitelem licence realitní sítě Re/Max pro Česko a Slovensko Davidem Krajným. Zajímavostí je, že Němcův prodejce sportovního zboží Levelsportkoncept působí ještě v byznysu s nápojovými automaty. V nedávné minulosti měl Tomáš Němec podíly rovněž v lyžařských společnostech Snowhill a Melida, avšak již je prodal.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.