Hruška může převzít od Teska prodejny na severní Moravě | E15.cz

Hruška může převzít od Teska prodejny na severní Moravě

ilustrační foto
ilustrační foto
• 

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Maloobchod Hruška patří v Česku k největším prodejním sítím a nově posílí o 22 prodejen na Severní Moravě.

Řetězec obchodů Hruška může převzít od svého konkurenta Tesco Stores 22 prodejen na severní Moravě. Transakci povolil antimonopolní úřad. „Rozhodnutí už nabylo právní moci,“ řekl předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj.

Prodejny, které chce Hruška převzít, jsou v okresech Karviná, Frýdek-Místek, Ostrava-město, Zlín, Nový Jičín, Opava a Kroměříž. Prodejny Tesco získalo v rámci akvizice společnosti Žabka v roce 2011. Antimonopolní úřad posuzoval dopady transakce na lokální trhy i na celou zemi. V obou případech dospěl k závěru, že spojení nevzbuzuje obavy z narušení soutěže v maloobchodním prodeji zboží denní potřeby.

Tesco je ve ztrátě, Hruška vydělává

„Soutěžní problémy nevzniknou ani v oblasti obstarávání zboží,“ uvedl Rafaj. Při schválení fúze přihlédl mimo jiné také k přítomnosti silných konkurentů působících na posuzovaných trzích. Maloobchodní společnost Tesco Stores ČR v účetním roce 2012/13, který skončil loni v únoru, vykázala ztrátu 1,12 miliardy korun po zisku 204 milionů korun v období předcházejícím. Tržby firmě klesly skoro o tři procenta na 44 miliard korun.

Tesco vstoupilo na český trh v roce 1996. V současné době zde provozuje 209 obchodů, 19 čerpacích stanic a sedm obchodních center. Zároveň pod vedením Teska funguje franšízová síť přibližně 135 prodejen Žabka. Maloobchod Hruška patří v Česku k největším prodejním sítím. V letech 2011 a 2012 výnosy firmy překročily osmimiliardovou hranici. Předloni firma vydělala po zdanění 131 milionů korun.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah