IKEA loni zvedla tržby, zafungoval internetový prodej | E15.cz

IKEA loni zvedla tržby, zafungoval internetový prodej

IKEA
IKEA
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Tržby švédského nábytkářského řetězce IKEA se v uplynulém fiskálním roce zvýšily o 4,5 procenta na 38,8 miliardy eur (zhruba bilion korun). Pomohlo otevření nových prodejen a rostoucí internetový prodej. Uvedla to společnost Inter IKEA, která poskytuje franšízu na obchody IKEA. Na konci loňského fiskálního roku, tedy v závěru srpna, provozovala firma po celém světě 422 obchodů ve více než 50 zemích, meziročně o 19 více.

Růst byl stejný jako v předchozím roce. Zatímco odbyt v kamenných pobočkách zůstal téměř beze změny, tržby na internetu vzrostly o 31 procent. On-line prodej představoval pět procent obratu.

IKEA letos odtajnila novou strategii, soustředit se hodlá na otevírání menších obchodů, takzvaných showroomů v centrech měst. Jeden z nich otevřela v září i na pražském Václavském náměstí.

Investuje také do lepších služeb, od aplikací s rozšířenou realitou až po dodávky a montáž. Přibývá jí konkurence a atraktivita obchodů mimo centra měst s rozšířením internetového prodeje klesá.

Obchody IKEA vlastní 11 franšízantů. Největší z nich je IKEA Group, který provozuje 367 poboček ve 30 zemích, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah