Konzole Switch překonala Xbox 360, akcie Nintenda rostou | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Konzole Switch překonala Xbox 360, akcie Nintenda rostou

Arsen Lazarevič

Arsen Lazarevič

Nová herní konzole od společnosti Nintendo, která nese název Switch a kombinuje vlastnosti handheldu (přenosného herního zařízení) i stolní konzole, se po uvedení setkala s velkým zájmem ze strany zákazníků.

Jen za první týden se podařilo společnosti prodat v Anglii přes 80 tisíc kusů konzolí, což je dvakrát více, než v případě předchozího modelu Wii U. Nintendo dokonce překonalo i konkurenční Xbox 360, kterých se za stejné období prodalo 70 tisíc.

Velká část internetových obchodů má vyprodáno, společnost nestíhá vyrábět: "Plánujeme zvýšit produkci tak, abychom mohli uspokojit velmi rostoucí poptávku," řekl prezident společnosti Tatsumi Kimišima na tiskové konferenci. To ale neplatí o českém trhu, kde je k dostání za cenu 8700 až 9000 tisíc korun a je stále skladem. 

Vánoční poptávka po pokémonech přinesla Nintendu nadílku. Zdvojnásobil zisk

Zájem o konzoli postupně reflektují také akcionáři. Akcie společnosti se prodávají za 24,7 tisíc japonských jenů, což je oproti začátku měsíce o dva tisíce více. Podle serveru Mass Appeal dokonce zájem o konzole a její hry byl natolik velký, že vedl v minulém týdnu k poklesu datového toku (trafficu) na serveru YouPorn o přibližně 15 procent. 

Na druhé straně ale analytici upozorňují, že konzole je poměrně drahá (299 dolarů) a nabízí jen málo her. "První představené hry jsou sice nadějné, ale limitovaný zájem ze strany vývojářů může ovlivnit poptávku v budoucnu," uvedli analytici z Wedbush Securities.

Nejnavštěvovanější videoherní server poskytl licenci pro český trh. Nový web začne fungovat od listopadu

Možnost odpojit jednu část konzole a hrát venku sice může pro hráče představovat velkou přidanou hodnotu, na druhé straně se podle analytiků jedná o poměrně náročné vývoje prostředí, na kterém budou s obtížemi vznikat nové hry. „Není navíc jasné, jak bude konzole napojená na online smartphonové hry Pokemon Go nebo Super Mario Run," uvedl Kenji Ono, nezávislý novinář.

Nintendo Switch

 

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!