KPMG: Čeští zákazníci mají nejlepší zkušenost s výrobcem kosmetiky Manufaktura | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

KPMG: Čeští zákazníci mají nejlepší zkušenost s výrobcem kosmetiky Manufaktura

KPMG: Čeští zákazníci mají nejlepší zkušenost s výrobcem kosmetiky Manufaktura
Pánská kosmetika Manufaktura
• 
ZDROJ: Ženy - E15

mst

Pro české zákazníky je důležitý hlavně férový přístup značek a schopnost přizpůsobit se jejich požadavkům. To podle průzkumu poradenské společnosti KPMG nejlépe splňují Manufaktura, Teta drogerie a Equa bank.

Férový přístup je podle Tomáše Potměšila z KPMG pro české zákazníky stále stěžejní. „V Česku přibývá značek, které kladou větší důraz na zákaznickou zkušenost. Spousta z nich si dobře uvědomuje, že je třeba dívat se na své podnikání očima klienta,“ říká Potměšil.

Firmy, u kterých mají klienti dobrou zákaznickou zkušenost, rostou podle Potměšila několikanásobně rychleji než konkurence a mohou pak zvýšit cenu prodávaných produktů. Mezi obory jsou podle studie zákazníci nejspokojenější s gastronomickými zážitky, dále pak s nepotravinovým maloobchodem.

KPMG: Úvěry na komerční nemovitosti v Evropě nepřestávají růst

Manufaktura je značka originální české kosmetiky a doplňků pro domácí lázně, kterou vlastní firma Český národní podnik. V současné době má v Česku a na Slovensku 54 obchodů a více než tři stovky zaměstnanců. V obou zemích provozuje i e-shopy.

Studie hodnotila firmy v šesti oblastech – personalizaci, férovém přístupu, očekávání, řešení problémů, času a úsilí a empatii. Více než pět tisíc respondentů hodnotilo 192 komerčních značek a 14 organizací ve veřejném sektoru.

Deset nejlepších firem podle průzkumu KPMG:

1. Manufaktura
2. Teta drogerie
3. Equa bank
4. Fio banka
5. Pandora
6. IKEA
7. Air bank
8. Síť cukráren Hájek
9. Neoluxor
10. Zoot

Většina velkých korporací v Česku zveřejňuje i nefinanční ukazatele
Poradci z velké čtyřky koupili část konkurenční firmy

Autor: mst
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!