Levnému nábytku se daří, tržby IKEA dosáhly skoro bilionu | E15.cz

Levnému nábytku se daří, tržby IKEA dosáhly skoro bilionu

Levnému nábytku se daří, tržby IKEA dosáhly skoro bilionu
Obchod IKEA
• 
ZDROJ: archiv

ČTK

Švédská společnost IKEA Group v uplynulém finančním roce zvýšila tržby o sedm procent na rekordních 34,2 miliardy eur (924 miliard korun). Oznámila to dnes firma, která je největším maloobchodním prodejcem nábytku na světě a která působí rovněž v České republice. Tady odhaduje společnost tržby na devět miliard, hospodářské výsledky ohlásí v listopadu.

„Jedním z nejrychleji rostoucích trhů skupiny IKEA zůstává Čína společně s Austrálií, Kanadou a Polskem,“ uvedla společnost ve své zprávě. Dodala, že jejím největším trhem zůstává Německo, za kterým jsou v těsném závěsu Spojené státy.

Ikea po 13 letech otevře v Česku nový obchodní dům, bude v Čestlicích u D1

Růst celkových tržeb nicméně zaostal za předpovědí šéfa podniku Petera Agnefjälla, který v červnu agentuře Reuters řekl, že počítá se zvýšením o zhruba osm až deset procent. V uplynulém finančním roce dosáhlo tempo růstu tržeb 11 procent.

Finanční rok 2015/2016 skončil v srpnu. V nynějším finančním roce plánuje IKEA otevřít své první obchody v Indii a Srbsku. Cílem společnosti je zvýšit roční tržby až na 50 miliard eur, a to do roku 2020, napsala agentura Reuters. V České republice provozuje IKEA dva obchodní domy v Praze a po jednom v Brně a Ostravě.

Tržby v Česku stouply o devět procent na rekordních 9,3 miliardy korun. Vyplývá to z odhadu společnosti. Firma oznámí hospodářské výsledky letos v listopadu. Zisk společnosti v předchozím účetním období činil 599 milionů korun po zdanění a vzrostl v meziročním srovnání o 63 procent.

Očekávání skvělých výsledků

Podle generálního ředitele IKEA pro ČR, Maďarsko a Slovensko Marka Feltla zájem o bytové zařízení v celém regionu stále roste. „V České republice očekáváme skvělé hospodářské výsledky, odhadujeme nárůst tržeb o devět procent oproti loňskému roku,“ uvedl Feltl.

Zákazníci podle něj dávají přednost individuálnímu stylu a řešením ušitým na míru jejich životu a potřebám. Je pro ně stále více důležitá trvalá udržitelnost a chtějí za vynaložené peníze získat vysokou kvalitu. „Sortiment neustále rozvíjíme a nabízíme také velký výběr sezónních a limitovaných kolekcí,“ dodal ředitel.

Nábytkářský řetězec v září spustil v Česku e-shop. Firma spuštění internetového obchodu proti původním plánům urychlila kvůli velkému zájmu zákazníků. Švédská společnost IKEA Group v uplynulém finančním roce zvýšila tržby o sedm procent na rekordních 34,2 miliardy eur (924 miliard korun). Oznámila to dnes firma, která je největším maloobchodním prodejcem nábytku na světě.

„Jedním z nejrychleji rostoucích trhů skupiny IKEA zůstává Čína společně s Austrálií, Kanadou a Polskem,“ uvedla společnost ve své zprávě. Dodala, že jejím největším trhem zůstává Německo, za kterým jsou v těsném závěsu Spojené státy.

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!