Marriott možná nevytvoří obří hotelovou síť, na scéně se objevili Číňané | E15.cz

Marriott možná nevytvoří obří hotelovou síť, na scéně se objevili Číňané

Marriott možná nevytvoří obří hotelovou síť, na scéně se objevili Číňané
Součástí řetězce Starwood Hotel je i pražský hotel Augustine,
• 
ZDROJ: augustinehotel.com

ČTK

Do boje o americký hotelový řetězec Starwood Hotels & Resorts Worldwide vstoupila ambiciózní čínská skupina Anbang Insurance Group. Konsorcium firem, které vede, nabízí za Starwood 12,8 miliardy dolarů (312 miliard korun), tedy více, než chce za společnost zaplatit konkurenční řetězec Marriott International. Vyplývá to ze sdělení obou amerických společností.

Marriott International se loni dohodl na koupi Starwood Hotels & Resorts Worldwide za 12,2 miliardy dolarů. Spojením má vzniknout největší hotelový řetězec na světě s více než 5500 hotely ve více než 100 zemích světa, včetně České republiky.

Anbang se v minulých dnech dohodla na koupi hotelové skupiny Strategic Hotels & Resorts od investiční společnosti Blackstone Group za zhruba 6,5 miliardy dolarů. Čínská firma, která začínala jako provinční pojišťovna, se díky převzetím několika pojišťoven prosadila na světové scéně a nyní expanduje do amerických hotelových realit. Loni koupila za dvě miliardy dolarů newyorský hotel Waldorf Astoria.

Otevřené možnosti

Marriott uvedl, že se cítí být listopadovou dohodou o spojení nadále zavázán. Starwood podle agentury Reuters oznámil, že nadále upřednostňuje transakci s Marriottem, avšak nejnovější nabídku prozkoumá. Zatímco Marriott svou nabídkou oceňuje každou akcii Starwood na 72,08 USD, konsorcium vedené Anbang Insurance nabízí 76 dolarů.

Starwood vlastní hotelové řetězce Sheraton, Westin nebo St. Regis a provozuje asi 1270 zařízení ve 100 zemích světa. Firma loni na jaře oznámila, že zvažuje nové strategické možnosti své budoucnosti a od léta se začaly v médiích objevovat zprávy o jejích jednáních s potenciálními zájemci.

Rudolf Križan: Spojujeme bratislavské hotely s globální sítí Starwood

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!