Na dovolenou za bitcoin. Cestovní agentura Invia Group začne přijímat kryptoměny

Bitcoin přijímá stále více společností.

Bitcoin přijímá stále více společností. Zdroj: Profimedia

Cestovní agentura Invia Group plánuje umožnit platbu za zájezdy a turistické balíčky vybranými kryptoměnami v čele s nejrozšířenějším bitcoinem. Jde o součást širší iniciativy, v rámci které Invia Group hledá způsob, jak vyjít vstříc svým klientům, a zároveň využít výhod technologie blockchainu.

„Nejmladší skupiny cestovatelů z generace Z a Alfa budou hledat nové způsoby, jak platit za cestování a dovolené. Tito lidé už kryptoměny běžně používají, a protože cestování je oblast, která většinou tvoří velkou část výdajů mladých lidí, chceme jim maximálně vyjít vstříc. Jako celá Invia vidíme v kryptu a blockchainu velkou budoucnost,“ říká šéf Invia Group Boris Raoul s tím, že Invia plánuje novou službu spustit na začátku roku 2022.

Ve světě, kde je podle odhadů už přes 100 milionů držitelů kryptoměn, a adopce bitcoinu a spol. v posledních měsících ještě zrychluje, jde o logický krok, ke kterému přistupuje stále více hráčů z travel byznysu. Invia Group proto intenzivně jedná i se svými dalšími partnery o vytvoření širšího ekosystému, která bude stát na technologii blockchain. Využít k tomu chce i expertizu Rockaway Blockchain Fund, největšího evropského fondu zaměřeného na blockchain a DeFi (decentralizované finance), který patří do portfolia Rockaway Capital, jednoho ze dvou akcionářů Invia Group.

Video placeholde
Bitcoin a jeho vliv na cenu nemovitostí • Videohub