Na jeden skipas bude možné lyžovat v 19 areálech. Vyjde na 11 tisíc | E15.cz

Na jeden skipas bude možné lyžovat v 19 areálech. Vyjde na 11 tisíc

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Trysil via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na jednu permanentku bude letos v zimě možné lyžovat v 19 tuzemských lyžařských areálech, mimo jiné ve Špindlerově Mlýně, SkiResortu Černá hora - Pec či na Klínovci. Počítá s tím projekt společného celosezonního skipasu Czech Skipass. Na internetových stránkách to uvedla Asociace horských středisek České republiky (AHS). Cena skipasu pro dospělého činí 11 tisíc korun, je tedy dražší než sezonní jízdné v jednotlivých areálech.

Skipas bude platit celou sezonu 2014/15 na denní i večerní lyžování v 19 lyžařských střediscích, mimo večerního lyžování ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Lyžaři budou mít k dispozici celkem 156 kilometrů sjezdových tratí, 26 lanovek a 118 vleků, aniž by museli do pokladen jednotlivých areálů, informuje oficiální web celého projektu.

Junioři ve věku 12 až 18 let a senioři za skipas zaplatí 9000 korun a děti 8000 korun. Stránky projektu uvádějí, že pro malé děti do šesti let Czech Skipass není stanoven - platí pro ně tedy vždy tarifní podmínky příslušného skiareálu. K vystavení skipasu je nutná fotografie, v prodeji je od 1. listopadu.

Jednotlivé areály jsou levnější

Jednotlivé areály nabízejí sezonní jízdné levnější, například permanentka pro dospělého ve Špindlerově Mlýně stojí 9500 korun, na Klínovci 8500 korun a na šumavském Špičáku 6590 korun, uvádějí na svých webech provozovatelé středisek.

Jednotná jízdenka pro 19 areálů ale poskytuje širší nabídku. „Lyžařům nabízí možnost lyžovat na jednu permanentku bez omezení v různých místech ČR a díky komplexnosti nabídky šetřit jejich peníze a dát jim příležitost po zakoupení jednoho produktu lyžovat na mnoha různých sjezdovkách,“ uvádí AHS.

Mapa areálu, kde platí CzechSkipass Autor: CzechSkipass.cz
Mapa areálu, kde platí CzechSkipass

Pro srovnání, například Salzburg Super Ski Card stojí v hlavní sezoně 665 eur (18500 korun). „Salzburger Super Ski Card platná v rakouské zemi Salzburgerland, která má 7156 km2 a je tedy jedenáctkrát menší než ČR, zahrnuje 22 velkých skiareálů o celkových 2550 km sjezdovek včetně skoro celoročně otevřeného ledovce Kitzsteinhorn v Kaprunu. Tedy více než 16x rozsáhlejší lyžařská nabídka na ploše 11x menší,“ uvedl mluvčí cestovní kanceláře Nev-Dama Jan Osúch. Například Tirol Snow Card vyjde na 717 eur (20 tisíc korun) a zahrnuje 86 skiresortů s 1133 lanovkami a 4000 km sjezdovek včetně šesti ledovců.

První pokus o společnou jízdenku

V Česku jde letos o pilotní ročník projektu. „Chce našim klientům ukázat, že nejen v Alpách, ale i v ČR je možno vytvořit společnou jízdenku, která bude platit na velkém území. Skipas lze využít v mnoha skiareálech, které jsou tvořeny různými podnikatelskými subjekty a působí v různých pohořích naší republiky. Ukazuje tím otevřený a moderní přístup provozovatelů lyžařských středisek k veřejnosti a dává zákazníkům možnost poznat, že máme v ČR moderně vybavené skiareály,“ uvedla na webu asociace.

Czech Skipass platí vedle Špindlerova mlýna a Klínovce také v pěti areálech SkiResortu Černá hora - Pec, ve třech středisích Skiaerálu Jizerky, dále v areálech Malá Úpa, Dolní Dvůr, na Lipně, Špičáku, a také v lyžařských resortech Kouty, Dolní Morava, Deštné, Kohútka a Monínec.

Miloš Kratochvíl: Jedno euro na svahu udělá dalších sedm pod ním

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah