Neckermann se stahuje ze střední Evropy včetně Česka | E15.cz

Neckermann se stahuje ze střední Evropy včetně Česka

Zásilkový obchod opouští středoevropské trhy
Zásilkový obchod opouští středoevropské trhy
• 
ZDROJ: wikimedia.org

Petr Horký

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zásilkový obchod Neckermann se stahuje ze střední a východní Evropy. Firma na konci tohoto roku ukončí svou činnost v Česku, na Slovensku, ve Slovinsku, v Chorvatsku a na Ukrajině. Celkem má být zrušeno 160 pracovních míst, z toho 6 v Česku. Informaci, kterou ve čtvrtek přinesla rakouská média, deníku E15 potvrdila PR manažerka české pobočky Neckermann Romana Hájková.

Mluvčí německé centrály firmy Neckarmann AG Anne Putzová pro deník E15 uvedla, že v Česku společnost zruší celkem 6 míst, největší část z celkových 160 míst se podle Putzové zavře na Slovensku.

„S koncem roku pozastavíme obchody ve střední a východní Evropě. Zaměříme se více na Rakousko,“ řekl deníku Kurier Thorsten van der Velten, šéf dceřinné společnosti Neckermann Rakousko. Právě rakouská pobočka měla středo a východoevropské trhy na starosti. Škrtat se bude i v rakouském Grazu, kde dceřinná pobočka sídlí: o práci tu přijde na 40 zaměstnanců.

Neckermann sází stejně jako konkurence na internetové obchodování a omezuje náklady tištěných katalogů a zmenšuje jejich formát. Tím ušetří na tisku a poštovném, což jsou náklady tvořící v klasickém zásilkovém obchodu 25 až 35 procent ceny. Už nyní tvoří online-zákazníci 43 procent veškerých klientů firmy Neckermann.

Po zavření poboček v pěti středo a východoevropských zemích bude Neckermann zastoupen v Německu, Rakousku, zemích Beneluxu a ve Švýcarsku. Celkový obrat skupiny činil v loňském roce 1,29 miliard eur, z toho 871 milionů v Německu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah