Operátoři žádají po ČTÚ odškodnění kvůli pomalému rozhodování sporů | E15.cz

Operátoři žádají po ČTÚ odškodnění kvůli pomalému rozhodování sporů

ilustrační foto (Profimedia.cz)
ilustrační foto (Profimedia.cz)
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Share on Facebook Messenger
Kvůli pomalému řešení sporů o vyúčtování telekomunikačních služeb čelí Český telekomunikační úřad požadavkům na odškodnění v celkové výši 15,4 milionu korun. Účastníci sporů požádali o odškodnění v 900 případech.

Řešení sporů o neuhrazené účty za telefon komplikuje převod agendy z ČTÚ na obecné soudy. Příslušnou novelu telekomunikačního zákona v současnosti teprve schvaluje Poslanecká sněmovna, ČTÚ přitom již na začátku roku na základě nařízení vlády snížil počet pracovníků, kteří spory řešili, ze 100 na polovinu.

Na úřadě nyní leží přes 370 tisíc nedořešených sporů. Souhrnnou dlužnou částku operátoři odhadují na zhruba čtyři miliardy korun. Zhruba 330 tisíc sporů je již po lhůtě, ve které měly být vyřešeny.

ČTÚ loni vydal ve sporech o vyúčtování telekomunikačních služeb 69 tisíc prvostupňových rozhodnutí. Celková sporná částka byla přes 570 milionů korun, v jednom sporu tak průměrně rozhodoval o 8260 Kč.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.