Poradenská společnost BDO v Česku posiluje, spojila se s Fučík & partneři

BDO

BDO Zdroj: Profimedia

Daňově poradenská část skupiny BDO se spojila s českou společností Fučík & partneři. Důvodem bylo vzájemné posílení společností, které se v nabízených službách doplňují. Spojení vytvořilo tým přibližně 200 odborníků vedených 14 partnery. Obě firmy v minulém období dosáhly konsolidovaných tržeb více než 300 milionů korun.

Ohlášená změna je prvním krokem v expanzi skupiny BDO na českém trhu. Do budoucna se očekává, že současné spojení by mohl posílit další subjekt, sdělila BDO bez dalších podrobností. Propojení společností proběhlo formou fúze, tedy výměnou podílů.

"BDO poskytuje lokální i globální služby s využitím silné mezinárodní sítě. Tým společnosti Fučík & partneři má silné postavení na českém trhu se zkušenostmi pro německé klienty. My máme naopak zkušenosti s globálními klienty, a v tomto je přidaná hodnota pro obě firmy," uvedla partnerka BDO Dana Trezziová.

"Jednání o spojení bylo nečekaně rychlé. Nepřineslo žádné závažnější problémy, které bychom museli zdlouhavě řešit," dodal zakládající partner Fučík & partneři Ivan Fučík. Jeho firma nabízí i služby auditu. Tento typ služeb není součástí spojení, a pro klienty se tak nic nemění.

BDO poskytuje audit, účetnictví, služby v daních, finančním poradenství a znalecké služby. Celosvětově BDO tvoří jednu z největších sítí auditorských a poradenských společností. Zaměstnává více než 80 tisíc lidí a působí ve 162 zemích. Na českém trhu BDO působí od roku 1991. Fučík & partneři jsou poradenská společnost, která na českém trhu působí 25 let. Poskytuje služby v účetnictví, mzdách, daních, auditu a podnikové poradenství.