Pražské Field a La Degustation Bohême Bourgeoise obhájily michelinskou hvězdu

Pražská michelinská restaurace Field

Pražská michelinská restaurace Field Zdroj: Facebook restaurace Field

Pražská michelinská restaurace Field
Šéfkuchař pražské michelinské restaurace Field Radek Kašpárek
Interiér restaurace La Degustation Bohême Bourgeoise
restaurant La Degustation Boheme Bourgeoise
Jednička? Mnozí čeští expertipovažují restaurant La DegustationBohême Bourgeoise a jehošéfkuchaře Oldřicha Sahajdákaza nejlepší u nás. InspektořiMichelinu jsou ale jiného názoru
9
Fotogalerie

Pražské restaurace Field a La Degustation Bohême Bourgeoise obhájily jednu hvězdu v prestižním gastronomickém průvodci Michelin. Nové hvězdy žádná jiná česká restaurace neobdržela. 

„Praha nabízí pro každého něco a stále pestřejší výběr restaurací rozšiřuje její dynamickou kulinářskou scénu. Mnohé z těchto restaurací se nachází mimo centrum města: novodobé podniky, které odrážejí moderního ducha Prahy a zároveň respektují kulinářské tradice země,“ uvedl mezinárodní ředitel průvodců Gwendal Poullennec.

Do michelinského výběru se jako „dobrá kvalita za dobrou cenu“ dostalo pět restaurací. Pozici obhájily podniky Na Kopci, Divinis a Eska. Nově přibyla The Eatery, Dejvická 34 by Tomáš Černý. Naopak už v něm není Sansho šéfkuchaře Paula Daye.

Poprvé Praha získala michelinskou hvězdu v roce 2008, kdy se jí mohla pyšnit restaurace Allegro v hotelu Four Seasons a její šéfkuchař Andrea Accordi. Ten obdržel hvězdu pro Allegro třikrát. Podnik Allegro mezitím zanikl. V roce 2009 hvězdu dostala také restaurace Maze v hotelu Hilton slavného britského kuchaře Gordona Ramsaye, která však zanikla ještě předtím, než bylo ocenění oznámeno. Alcron hvězdu držel od roku 2012, než o ni v roce 2018 přišel. Celkem tak hvězdu doposud získalo pět pražských restaurací.

Jedna hvězda Michelin označuje velice dobrou restauraci ve své kategorii, dvě hvězdy výtečnou kuchyni, která stojí za návštěvu, a tři hvězdy výjimečnou kuchyni, která stojí za zvláštní cestu. Pražské restaurace dosud nikdy v rámci jednoho hodnocení nezískaly více než jednu hvězdu.

Video placeholde
Recept na úspěch: Zklidni se a uber, byly nejlepší rady, které šéfkuchař Kašpárek dostal • e15